Wycieczka do Teatru Polskiego w Warszawie w ramach programu Kulturalna Szkoła

Elżbieta Kwiatkowska

W środę, 21 września 2022r. uczniowie klasy III TET, IVTA, IV TSE wraz z opiekunami - panią Elżbietą Kwiatkowską i panią Lidią Ciżą - wzięli udział w wycieczce do Teatru Polskiego w Warszawie na spektakl „Czekoladki dla Prezesa”. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Jego inicjatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Program obejmuje swym zasięgiem teren województwa. Umożliwia uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych skorzystanie z preferencyjnych cen biletów do mazowieckich instytucji kultury, gdzie uczeń zapłaci tylko 1 zł.

Spektakl „Czekoladki dla Prezesa” powstał na podstawie utworu Sławomira Mrożka, który przedstawił absurdy pracy urzędników. Choć dziś tryb urzędniczej pracy wyśmiewany przez Mrożka jest już prehistorią, to jednak śmiech budzi wiele uniwersalnych prawd zawartych tam, gdzie niekoniecznie można się tego spodziewać: „przemysł ciężki ma pierwszeństwo nad lekkim”, a w dzisiejszych czasach „łatwiej jest być Chopinem niż elektrykiem”. Sarkazm Mrożka bawi siłą słowa.
Przed wizytą w teatrze grupa odbyła spacer Krakowskim Przedmieściem, a także odwiedziła sale w Zamku Królewskim, gdzie uczniowie podziwiali niezwykły ich wystrój oraz artystyczne wyposażenie. Dobra pogoda, świetne humory oraz ciekawy program dnia sprawiły, że wszyscy zadowoleni, pełni doznań estetycznych i zmysłowych powrócili do domu. W październiku i listopadzie odbędą się kolejne wyjazdy do teatru i muzeów w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Zapraszamy chętnych uczniów do udziału. Zobacz więcej zdjęć...