Ułatwienia dostępu

HOT-INFO

Nowa Wieś 70A,
05-660 Warka

+48 667 20 12
szkola@ckziu.edu.pl

Nauczyciele CKZiU w Nowej Wsi popularyzują dialog międzykulturowy.

Ewa Malowaniec

erasmusVII2024 003W pierwszym tygodniu pobytu na Fuerteventurze, uczestnicy projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi”, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ i realizowanego na Wyspach Kanaryjskich, poznali fascynującą przyrodę tego miejsca dzięki mobilności edukacyjnej, zorganizowanej przez Sun Dreams Global.
We wtorek 16 lipca 2024 r. podczas wyprawy w głąb wyspy poznaliśmy historię, obyczaje i tajniki lokalnej kuchni Feurteventury. Pozwoliło to nam otworzyć się na nowe doznania, co niezaprzeczalnie wzbogaci nasze doświadczenia i przyczyni się do aktywnego uczestnictwa w dialogu międzykulturowym.

Czytaj więcej...

Kadra CKZiU w Nowej Wsi doskonali się na Fuerteventurze.

Admin

erasmusVII2024 004Jedenaścioro nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od 14 do 28 lipca 2024 r. uczestniczy w projekcie: „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanym ze środków Programu Erasmus+ realizowanym na Furteventurze - pięknej wyspie, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich na Oceanie Atlantyckim. Podstawowym celem projektu jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Nauczyciele uczestniczą również w zajęciach tematycznych „Happy Teachers for a Happy School: Introduction to Mindfulness and Positive Education”, „Educational Coaching Tools”. Celem tych zajęć jest przybliżenie różnorodnych technik pracy dydaktycznej, zwiększających efektywność działań podejmowanych przez polskich nauczycieli, zgodnie z priorytetami edukacyjnymi Unii Europejskiej.
Sun Dreams Global - organizacja przyjmująca nas w Morro Jable na południu wyspy – zadbała
o komfort pobytu uczestników Programu Erasmus+ w hotelu Bluesea Jandia Luz. Dodatkowym atutem szkolenia jest możliwość poznania historii, kultury i przyrody Fuerteventury podczas zaplanowanych mobilności edukacyjnych. Zobacz zdjęcia...

„Zobaczyć Neapol i umrzeć”

Ewa Malowaniec

erasmus neapol4 12 2023 012„Zobaczyć Neapol i umrzeć” – jeden z najpopularniejszych cytatów, mówiących o tym wyjątkowym włoskim mieście, jest autorstwa Goethego. Przez wieki Neapol był inspiracją dla artystów i perełką kultury włoskiej na południu Italii. Mieszkali tu i tworzyli m. in.: Henryk Sienkiewicz, Juliusz Słowacki oraz Gustaw Herling-Grudziński.
9 grudnia grupa uczniów i nauczycieli z CKZiU, przebywająca we Włoszech w ramach programu Erasmus +, odwiedziła to miejsce. Spacer wąskimi uliczkami Neapolu, świątecznie przystrojonymi, na długo pozostanie w naszej pamięci. Zaskoczyła nas przede wszystkim ogromna ilość turystów, którzy wybrali ten dzień na poznanie zabytków tego miasta. Piękne widoki rekompensowały niedogodności wycieczki. >>>Zobacz więcej zdjęć...<<<

Czwartkowe popołudnie 7 grudnia

Ewa Malowaniec

erasmus neapol3 12 2023 004Czwartkowe popołudnie 7 grudnia uczniowie i nauczyciele CKZiU przebywający we Włoszech w ramach programu Erasmus+ przeznaczyli na poznawanie lokalnej przyrody i zabytków. Podczas wycieczki do Salerno nad Zatoką Neapolitańską mieliśmy też okazję  podziwiać świąteczne iluminacje. Piękne widoki wprowadziły nas w dobry nastrój. >>>Zobacz więcej zdjęć...<<<

Zajęcia w ramach mobilności kulturowej w programie Erasmus +

Ewa Malowaniec

erasmus neapol2 12 2023 017Zajęcia w ramach mobilności kulturowej w programie Erasmus + niestety zakończyły się. Niestety, bo uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi nawiązali nowe znajomości i rozstawali się ze swymi włoskimi przyjaciółmi z wyraźnym żalem. Podsumowanie przebiegało jednak w niezwykle miłej atmosferze. Nasi uczniowie przygotowali w grupach finałowe pokazy: układ choreograficzny, piosenki, filmik i prezentację o korzyściach wynikających z udziału w programie Erasmus +. Zaskoczyli widzów nie tylko swoimi umiejętnościami, ale także zaproszeniem do wspólnej zabawy. Jak zatem widać, polsko - włoski dialog międzykulturowy możemy uznać za udany. >>>Zobacz więcej zdjęć...<<<

Z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi do Włoch – po doświadczenia zawodowe i słońce!

Ewa Malowaniec

Mimo że od kwietnia 2022 roku minęło już trochę czasu, ale pamięć o tych dniach w wielu uczniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest nadal żywa. A wszystko za sprawą pobytu w urokliwym włoskim miasteczku w rejonie Calabria – Cosenzie. Warto zatem odświeżyć wspomnienia i przeżyć to jeszcze raz.

Czytaj więcej...

Finał projektu na Malcie

Admin

Zakończyliśmy realizację projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” w ramach Programu Erasmus+, odbywającego się na Malcie. Poza zajęciami doskonalącymi kompetencje językowe, pracownicy CKZiU podejmowali działania w ramach projektu EU „Creative Teaching”.  Podczas warsztatów dyskutowaliśmy o różnych sposobach wspomagania kreatywności naszych uczniów.

Czytaj więcej...

Malta by night i my

Ewa Malowaniec

Uczestnicy projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” w ramach Programu Erasmus+, realizowanego na Malcie, mieli okazję bliżej poznać lokalne obyczaje podczas wtorkowego wieczornego wyjazdu do Il- Birgu nieopodal miasta Vittorioza. W przeddzień uroczystości ku czci św. Wawrzyńca – 9 sierpnia - organizowany był tam festyn. W trakcie krótkiego spaceru obejrzeliśmy siedzibę lokalnej orkiestry oraz kolegiatę św. Wawrzyńca. Zauroczyły nas świąteczne iluminacje i girlandy zdobiące ulice miasteczka. Spektakularny pokaz fajerwerków z muzyką w tle był finalnym akcentem festynu.

Czytaj więcej...

Wypoczynek kadry CKZiU w Nowej Wsi na Gozo i Comino

Ewa Malowaniec

Realizując projekt „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” w ramach Programu Erasmus+ nie zapominamy o poznawaniu walorów przyrodniczych okolic Malty.

Drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Maltańskich jest Gozo, które podziwialiśmy w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem turkusowych zatoczek, falistych wzgórz oraz zabytków, między innymi Cytadeli w stolicy wyspy Victorii, a także Bazyliki Ta’Pinu.

U wybrzeży Comino zażyliśmy kąpieli w lazurowej i krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego. Zobacz więcej zdjęć...

Kadra CKZiU w Nowej Wsi z wizytą w Valettcie

Ewa Malowaniec

Podczas sobotniej wycieczki, 6 sierpnia 202 r., uczestnicy projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanego ze środków Programu Erasmus+ i realizowanego na Malcie poznali północne wybrzeże wyspy. Szczególnie zachwyciła nas Valetta – najdalej wysunięta na południe europejska stolica. Spacerując pełnymi uroku uliczkami miasta podziwialiśmy jego zabytki min. City Gate, budynek parlamentu, Royal Opera House Ruins Theater, Upper Barakka Gardens, Konkatedrę św. Jana Chrzciciela. Ulice Valetty przystrojone były z okazji zbliżającej się uroczystości ku czci św. Wawrzyńca w barwne girlandy, a z tarasu widokowego Upper Barakka Gardens oglądaliśmy okolicznościowy pokaz fajerwerków.

Czytaj więcej...

Kadra CKZiU w Nowej Wsi rozpoczyna działania w projekcie

Ewa Malowaniec

Rozpoczęliśmy wdrażanie projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanego ze środków Programu Erasmus+ na Malcie. Wiodącym jego aspektem jest doskonalenie umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Podczas zajęć w grupach wzbogacamy swoje słownictwo i nawiązujemy nowe relacje interpersonalne. Poza rozwojem językowym realizujemy projekt tematyczny „Creative teaching” oparty o warsztaty, dyskusje i działania praktyczne.

Jesteśmy przekonani, że kolejne zajęcia pozwolą nam urzeczywistnić różnorodne założenia programu. Zobacz inne zdjęcia...