HOT-INFO

Nowa Wieś 70A,
05-660 Warka

+48 667 20 12
szkola@ckziu.edu.pl

Ewa Malowaniec

Mimo że od kwietnia 2022 roku minęło już trochę czasu, ale pamięć o tych dniach w wielu uczniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest nadal żywa. A wszystko za sprawą pobytu w urokliwym włoskim miasteczku w rejonie Calabria – Cosenzie. Warto zatem odświeżyć wspomnienia i przeżyć to jeszcze raz.

Czytaj więcej...
Admin

Zakończyliśmy realizację projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” w ramach Programu Erasmus+, odbywającego się na Malcie. Poza zajęciami doskonalącymi kompetencje językowe, pracownicy CKZiU podejmowali działania w ramach projektu EU „Creative Teaching”.  Podczas warsztatów dyskutowaliśmy o różnych sposobach wspomagania kreatywności naszych uczniów.

Czytaj więcej...
Ewa Malowaniec

Uczestnicy projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” w ramach Programu Erasmus+, realizowanego na Malcie, mieli okazję bliżej poznać lokalne obyczaje podczas wtorkowego wieczornego wyjazdu do Il- Birgu nieopodal miasta Vittorioza. W przeddzień uroczystości ku czci św. Wawrzyńca – 9 sierpnia - organizowany był tam festyn. W trakcie krótkiego spaceru obejrzeliśmy siedzibę lokalnej orkiestry oraz kolegiatę św. Wawrzyńca. Zauroczyły nas świąteczne iluminacje i girlandy zdobiące ulice miasteczka. Spektakularny pokaz fajerwerków z muzyką w tle był finalnym akcentem festynu.

Czytaj więcej...
Ewa Malowaniec

Realizując projekt „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” w ramach Programu Erasmus+ nie zapominamy o poznawaniu walorów przyrodniczych okolic Malty.

Drugą co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Maltańskich jest Gozo, które podziwialiśmy w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem turkusowych zatoczek, falistych wzgórz oraz zabytków, między innymi Cytadeli w stolicy wyspy Victorii, a także Bazyliki Ta’Pinu.

U wybrzeży Comino zażyliśmy kąpieli w lazurowej i krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego. Zobacz więcej zdjęć...

Ewa Malowaniec

Podczas sobotniej wycieczki, 6 sierpnia 202 r., uczestnicy projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanego ze środków Programu Erasmus+ i realizowanego na Malcie poznali północne wybrzeże wyspy. Szczególnie zachwyciła nas Valetta – najdalej wysunięta na południe europejska stolica. Spacerując pełnymi uroku uliczkami miasta podziwialiśmy jego zabytki min. City Gate, budynek parlamentu, Royal Opera House Ruins Theater, Upper Barakka Gardens, Konkatedrę św. Jana Chrzciciela. Ulice Valetty przystrojone były z okazji zbliżającej się uroczystości ku czci św. Wawrzyńca w barwne girlandy, a z tarasu widokowego Upper Barakka Gardens oglądaliśmy okolicznościowy pokaz fajerwerków.

Czytaj więcej...
Ewa Malowaniec

Rozpoczęliśmy wdrażanie projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanego ze środków Programu Erasmus+ na Malcie. Wiodącym jego aspektem jest doskonalenie umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Podczas zajęć w grupach wzbogacamy swoje słownictwo i nawiązujemy nowe relacje interpersonalne. Poza rozwojem językowym realizujemy projekt tematyczny „Creative teaching” oparty o warsztaty, dyskusje i działania praktyczne.

Jesteśmy przekonani, że kolejne zajęcia pozwolą nam urzeczywistnić różnorodne założenia programu. Zobacz inne zdjęcia...

Ewa Malowaniec

Szesnaścioro pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od 30 lipca do 13 sierpnia 2022 r. uczestniczy w projekcie: „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi” finansowanym ze środków Programu Erasmus+ realizowanym na Malcie - pięknej wyspie na Morzu Śródziemnym. Podstawowym celem projektu jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Dodatkowym atutem jest możliwość poznania historii, kultury i przyrody tego miejsca.

Czytaj więcej...