Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi na targach reklamy i druku RemaDays Warsaw 2022

Paulina Kopczyńska

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na targach reklamy i druku RemaDays Warsaw 2022W piątek, 25 marca, uczniowie klasy trzeciej czteroletniego technikum reklamy i technikum ekonomicznego CKZiU w Nowej Wsi udali się na wycieczkę zawodową. Celem wyjazdu było odwiedzenie targów branżowych z zakresu reklamy, czyli RemaDays Warsaw. Wydarzenie odbywało się w hali PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum reklamy: pan Łukasz Woźniak i pani Paulina Kopczyńska.

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays Warsaw to jedna z największych imprez targowych branży reklamowej na świecie. Targi organizowane są od 2005 r. i stale się rozwijają, rokrocznie przyciągając coraz większą ilość wystawców i zwiedzających. Na RemaDays Warsaw w trakcie trzech dni, na powierzchni ponad 35 000 m2 spotykają się przedstawiciele branży z całego świata.

Uczniowie technikum reklamy mieli niesamowitą okazję przyjrzeć się wydarzeniu ze swojej branży z bliska. Mogli zaobserwować nie tylko sposób organizacji tak wielkiego wydarzenia czy w praktyce obejrzeć typy stoisk targowych, o czym młodzież uczy się na zajęciach zawodowych, ale także poznali najnowsze trendy w sektorach:

• Gifts World - oferta producentów, importerów i dystrybutorów upominków reklamowych – długopisów, kubków, breloków, zestawów, galanterii, gier, gadżetów sportowych, biurowych, kuchennych, premium itp.
  • POS & Display - dostawców z kategorii POS, POP & display, oferujących systemy wystawiennicze, totemy, ścianki, gabloty reklamowe, standy, lady recepcyjne, trybunki ekspozycyjne, roll-upy, itp.
  • Technology Park - to sektor targów, w którym znalazły się m.in.: maszyny do znakowania, hafciarki, maszyny poligraficzne, plotery, maszyny UV, lasery, media do druku, frezarki, producentów kasetonów, materiały do produkcji reklam (plastik, szkło, metal itp).

Grupa ekonomistów zaś mogła zapoznać się z najnowszymi trendami w nowoczesnym marketingu, który w ich zawodzie również jest ważny.

Uczniowie ocenili swoje pierwsze targowe doświadczenie bardzo pozytywnie. Nie możemy już doczekać się kolejnej edycji targów, w których chętnie weźmiemy udział ponownie. Zobacz zdjęcia...