Admin

 Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej świętowany był 10 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Swą obecnością zaszczycili nas: pan Mirosław Maliszewski – Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP, pan Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, pan Krzysztof Ambroziak - Starosta Powiatu Grójeckiego, pani Jolanta Sitarek – Wicestarosta Powiatu Grójeckiego, pan Andrzej Zaręba – członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, pan Jan Madej – Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, pani Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, pani Barbara Sygitowicz – zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcza parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu grójeckiego, pani Iwona Pietrzycka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Beata Skiba – Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Admin

 Ludzie listy piszą czyli Międzynarodowy Dzień Pisania Listów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów został ustanowiony w 1969 roku w Tokio na dzień 9 października – w tym roku obchodziliśmy pięćdziesiąte takie święto! W ramach jego obchodów, uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi przystąpili do maratonu pisania listów, który odbywał się w bibliotece szkolnej.
Pisanie listów – wbrew pozorom – łatwą sztuką nie jest, o czym przekonali się nasi uczniowie. Listy zaadresowane zostały do polskich polityków, a młodzież poruszyła w nich tematykę, związaną z aktualną sytuacją społeczną i polityką państwa. I tak właśnie w listach opisane zostały problemy takie, jak: sytuacja polskich sadowników, reforma edukacji czy zmiany klimatyczne i ochrona przyrody. Listy zostały wysłane i wkrótce powinny trafić do rąk adresatów.

Ewa Malowaniec

Udział uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w Dniach Pamięci Pawiaka.

Pragnąc oddać hołd ofiarom drugiej wojny światowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Pamięci Pawiaka.
Muzeum Więzienia Pawiak jest szczególnym miejscem w historii Polski, ponieważ upamiętnia martyrologię narodu i walkę o niepodległość. W czasie okupacji niemieckiej było to miejsce kaźni wielu Polaków – m.in. Macieja Rataja, Janusza Korczaka, Ireny Sendlerowej, Hanki Ordonówny. Mimo upływu lat cały czas jest kultywowana pamięć o ofiarach tego straszliwego miejsca.

Czytaj więcej: Udział uczniów CKZiU w Nowej Wsi w Dniach Pamięci Pawiaka.
Beata Kazusek

W ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego ph ”Wstańcie, chodźmy!” uczniowie klas czwartych Technikum w CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę (8.10.2019r.). Uczniom towarzyszyli wychowawcy: p. Marlena Chustecka i p. Katarzyna Smolarek oraz katecheci: ks. Wojciech Piórko i p. Beata Kazusek, która zorganizowała pielgrzymkę.

Czytaj więcej: XIX Dnia Papieskiego
Ewa Malowaniec, Paulina Kopczyńska

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie, m.in. Dobrą panią Elizy Orzeszkowaej, Dym Marii Konopnickiej. Katarynkę Bolesława Prusa czy Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego. Intencją Pana Prezydenta Andrzeja Dudy było popularyzowanie czytelnictwa i wspólne odkrywanie piękna i aktualności polskich nowel.

Czytaj więcej: Czytaliśmy głośno i narodowo!
Samorząd Szkolny CKZiU w Nowej Wsi

Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele i pracownicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi udowodnili, że są wrażliwi na los innych ludzi i chętnie wspomagają potrzebujących. Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę pieniędzy dla chorej Mai. Zebraliśmy 2553 zł – wszystkim darczyńcom w imieniu Mai serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Wielkie serca w CKZiU w Nowej Wsi.
Admin

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół „#OSEWyzwanie”. Wymaganiami obligatoryjnymi Konkursu było zgłoszenie szkoły do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej oraz do programu mLegitymacja szkolna. Wymagania dodatkowe Konkursu (zwiększające liczbę punktów w konkursie): to deklaracja zgłoszenia nauczycieli do OSEHero (osehero.pl), deklaracja zgłoszenia działań w programie CodeWeek2019 (codeweek.eu/events) oraz zgłoszenie pracy plastycznej pt. SmartSzkoła wykonanej w dowolnej technice plastycznej, czyli: praca przygotowana na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki i bezpieczny internet oraz nowe technologie w procesie edukacji i zarządzania placówką. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne.

Czytaj więcej: Sukces w konkursie OSE - mobilna pracownia trafi do CKZiU w Nowej Wsi!
Admin

20.09.2019r. w Starostwie Powiatowym w Grójcu zostały rozdane nagrody dla najlepszych maturzystów 2019 w naszym powiecie. Z naszej szkoły zostały wyróżnione dwie absolwentki technikum ekonomicznego: Weronika Zalewska oraz Monika Zielińska, które mogą poszczycić się najwyższymi wynikami matur spośród maturzystów z naszej placówki i ich wyniki były identyczne. Przy odbiorze nagród pieniężnych absolwentkom towarzyszyła Dyrektor CKZiU, Pani Anna Dacka. Zdjęcia ze spotkania.

Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.