Małgorzata Bosak

Uczniowie Technikum im. T. Nocznickiego w Nowej Wsi uczcili pamięć Pułaskiego

W pięknej scenerii parku na Winiarach, w asyście licznych pocztów sztandarowych reprezentujących urzędy, organizacje, instytucje i szkoły, 11 października 2017 r. odbył się Dzień Kazimierza Pułaskiego, w 238. rocznicę śmierci Patrona Muzeum. Naszą szkołę reprezentowała dyrektor CKZiU pani Danuta Borowiec wraz z delegacją uczniów.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi uczcili pamięć Pułaskiego
Admin

Jesteśmy dumni! 12 uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi na Liście rankingowej w roku szkolnym 2017/2018 w ramach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych".
Już po raz trzeci uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zostaną stypendystami projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Dwunastu uczniów złożyło aplikacje i wszyscy znaleźli się na opublikowanej Liście rankingowej uczniów ubiegających się o stypendium w roku szkolnym 2017/2018.

Czytaj więcej: Projekt „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych"
Agnieszka Palacz

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w tym roku wcześniej niż zwykle

9 października 2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do konkursu przystąpiło łącznie 18 osób z klas drugich i czwartych  kształcących się w zawodach technik architektury krajobrazu, technik spedytor i technik ekonomista, technik ogrodnik. Uczniowie mieli wykazać się znajomością kultury, polityki, geografii i historii takich krajów anglojęzycznych jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Nowa Zelandia. W ciągu 45 minut rozwiązywali test wyboru składający się z 51 pytań. Najlepsi – Angelika Wójcik z klasy II TA, Arkadiusz Korbiń i Katarzyna Sawicka z klasy II TS – zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 6 listopada o godzinie 11.45 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu.  Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym.

Patrycja Kępka

Wszystkim uczniom, rozpoczynającym naukę w nowej szkole, towarzyszy lęk przed przyszłością. Wchodząc w mury Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, większość uczniów klas pierwszych była sceptycznie nastawiona, jednak z każdym dniem okazywało się, że ich obawy były bezpodstawne. Pierwszoklasiści szybko zaaklimatyzowali się w nowym otoczeniu.

Czytaj więcej: Integracja pełną parą!
Katarzyna Smolarek

Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach dla dorosłych w CKZiU w Nowej Wsi
W dniu 22 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych uroczyście przywitali nowy rok szkolny 20017/2018. W inauguracji roku szkolnego wzięli udział słuchacze grup rozpoczynający naukę na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Pani dyrektor Danuta Borowiec serdecznie powitała obecnych nauczycieli i zgromadzonych słuchaczy, życząc im samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach dla dorosłych
Ewa Malowaniec

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyło w Dożynkach Powiatu Grójeckiego.

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystość łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 3 września w Lewiczynie.

Czytaj więcej: Dożynki Powiatu Grójeckiego
Ewa Malowaniec

Po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na wakacyjny wypoczynek. Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zasłużyli na dwa miesiące przerwy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się 23 czerwca o godz. 10.00. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców powitała pani Dyrektor Danuta Borowiec. Swą obecnością zaszczycili nas: pani Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Promocji Powiatu w Starostwie Grójeckim, ks. Sławomir Paszowski – proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, pan Tomasz Wawrzyniak – przedstawiciel KRUS w Grójcu, pan Krzysztof Zatorski – współwłaściciel firmy „Dwa Jabłka”, pan Radosław Rak – Przewodniczący Rady Rodziców i Pani Beata Skiba – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej: Pora na zasłużony odpoczynek!
Małgorzata Bosak

Podróże kształcą, są okazją do integracji a także przyjemną formą wspólnego spędzania czasu. Tym przyjemnym miejscem, które wybrała młodzież był warszawski ogród zoologiczny. W słoneczny dzień, 14 czerwca uczniowie klas: I Technikum w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu i technik spedytor wyjechali do stolicy, aby odetchnąć po tak pracowitym i trudnym II semestrze nauki. Wyjazd stał się okazją do wzbogacenia wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, kształcił umiejętność kulturalnego zachowania a także pogłębiał więzi koleżeńskie uczniów klas pierwszych.

Czytaj więcej: Relaks wśród zwierząt i ptaków
Anna Dacka

W dniach od 1 do 3 czerwca 2017 r. uczeń CKZiU w Nowej Wsi Karol Osiak wraz z opiekunem panią Anną Dacka uczestniczył w XLI Eliminacjach Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku ogrodnictwo, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Karol zakwalifikował się do Eliminacji Centralnych uzyskując tytuł finalisty w Eliminacjach Okręgowych na SGGW w Warszawie. 

Czytaj więcej: Karol Osiak – uczeń CKZiU w Nowej Wsi laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady
Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec, Monika Sulewska

Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W niedzielne popołudnie, 28 maja, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, odbyła się wyjątkowa uroczystość: Dzień Otwarty CKZiU, połączony z koncertem „Dla Naszych Mam” z okazji Dnia Matki, wykładami z zakresu ogrodnictwa, pokazami maszyn sadowniczych, oraz biesiadą rodzinną. Wydarzenie objęli patronatem: Starosta Grójecki pan Marek Ścisłowski, firma Agrobard s.j. reprezentowana przez właścicieli pana Andrzeja Skronika i pana Dariusza Tyczyńskiego we współpracy New Holland Polska i Kuhn Polska, Firma Dwa Jabłka reprezentowana przez pana Krzysztofa Zatorskiego i pana Przemysława Panka. Oprócz merytorycznego i organizacyjnego wsparcia firma Agrobard była głównym sponsorem uroczystość. W przygotowania do tego wydarzenia aktywnie włączyli się wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie i słuchacze. Efektem wspólnej pracy była oryginalna aranżacja przestrzeni wokół budynków Centrum, zgodna z najnowszymi trendami, ale nie pozbawiona elementów tradycyjnych, od lat kojarzących się ze szkołą ogrodniczą w Nowej Wsi.

Czytaj więcej: Dzień Otwarty - Koncert Dla Naszych Mam - Nowa Wieś 2017
Maria Kucharczyk

W dniu 30 maja 2017 r. uczniwie CKZiU w nowej Wsi z klas III TET – Technikum ekonomicznego i obsługi turystycznej i I TO – Technikum ogrodniczego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z geografii do Warszawy. Celem wycieczki był udział w lekcjach w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki oraz Muzeum Ziemi działajacym pod patronatem PAN. W Muzem Techniki młodzież zapoznała się z historią astronomii i układem obiektów na nocnym niebie w planetarium oraz zwiedziła wystawy tematyczne. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły pojazdy i motocykle oraz modele statków kosmicznych.

Czytaj więcej: LEKCJE W MUZEUM TECHNIKI I MUZEUM ZIEMI
Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.