Ewa Malowaniec

Wiedza triumfowała! - Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

9 marca 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się pierwszy Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej, objęty patronatem przez Starostę Grójeckiego, Wydział Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mazowiecką Izbę Rolniczą, Szkółki Drzewek Owocowych Doliński z Worowa, Spółdzielnię Sadowniczą POLSAD w Lewiczynie, Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY z Jasieńca, „Szkółkarstwo Ozdobne Kordus” z Woli Mrokowskiej, Oddział ZZO w Warce Przedsiębiorstwo Handlowo –Usługowe Chemirol Sp. z o.o., czasopisma „Sad Nowoczesny”, „Warzywa i Owoce Miękkie”, „Pod Osłonami”.

Czytaj więcej: Miedzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej - Nowa Wieś 2017 - zakończony
Anna Dacka

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W dniu 2 marca 2017 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi było gospodarzem Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego. Zaproszenie na zawody przyjęło 7 szkół powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcące w Grójcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, Liceum Ogólnokształcące w Warce i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce. 

Czytaj więcej: Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Tegoroczni maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się 4 lutego w Domu Weselnym „Agawa” w Ryszkach. W studniówkowym balu uczestniczyli uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców. 

Czytaj więcej: STUDNIÓWKA 2017
Paulina Kopczyńska

areszt550W poniedziałek, 6 lutego br., klasa trzecia o profilu Technik Ekonomista i Technik Obsługi Turystycznej, wybrała się na lekcję do Aresztu Śledczego w Grójcu.
Na samym początku młodzież przeszła kontrolę bezpieczeństwa. Uczniowie musieli zostawić przy wejściu telefony komórkowe oraz wszystkie metalowe przedmioty. Potem strażnik więzienny zaprowadził uczniów do sali widzeń, gdzie ppor. Agata Kunkhe opowiedziała im o polskim systemie więziennictwa. Młodzież dowiedziała się m.in. w jakim wieku można pójść do więzienia, czym jest areszt tymczasowy czy do jakiego wieku przestępcę można uznać za młodocianego. Pani Kunkhe opowiedziała też jakiego typu przestępców spotkać można w Areszcie Śledczym w Grójcu.

Czytaj więcej: Lekcja w areszcie śledczym klasy III TET
Admin

11 stycznia 2017r. w ramach Otwartych Laboratoriów organizowanych przez Biuro Promocji SGGW 21 uczniów klas II i III Technikum Ogrodniczego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z opiekunami Grzegorzem Dacka i Jackiem Domańskim uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin.

Czytaj więcej: Lekcja genetyki w SGGW
Admin

Uczniowie z klas ekonomicznych w dniu 23 stycznia wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w  Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Warsztaty zostały przygotowane w ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Handlową. Przedmiotem zajęć były formy zabezpieczenia dokumentów oraz banknotów. Uczniowie zapoznali się z metodami zabezpieczeń i samodzielnie mogli sprawdzić zastosowane formy zabezpieczeń przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi.

Czytaj więcej: Warsztaty w WSH w Radomiu
Maria Kucharczyk

UCZENNICE CKZiU W NOWEJ WSI W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W dniu 13 stycznia 2017r. dwie uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: Aleksandra Stolarska i Weronika Zalewska z klasy II Technikum Ekonomicznego wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Statystycznej. Zawody okręgowe zostały poprzedzone eliminacjami szkolnymi, które odbyły się 16 listopada 2016r. Konkurs okręgowy odbył się w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Uczennica Aleksandra Stolarska uzyskała 53% punktów, a kwalifikacja do dalszego etapu wynosiła 58% punktów, co oznacza, że Ola była o włos od uzyskania kwalifikacji do dalszego etapu konkursu. Składamy podziękowania uczennicom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Zdjęcia z Olimpiady.

Ewa Malowaniec

22 grudnia 2016 roku o godz. 11.30 w naszej szkole odbył się apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wigilijne spotkanie uczniów i nauczycieli. Była to dla nas okazja do bycia razem, do zatrzymania się w gorączce przedświątecznych przygotowań, do refleksji nad tym, co naprawdę ważne.

Czytaj więcej: Wigilijne spotkanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - ta myśl Alberta Einsteina towarzyszyła akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Uczniowie CKZiU stali się w grudniu pomocnikami Świętego Mikołaja, by w ten szczególny, przedświąteczny czas, sprawić radość innym. W szkole przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej - Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Czytaj więcej: Przedświąteczna wizyta uczniów CKZiU w Noweju Wsi w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.
Małgorzata Bosak

W świątecznej scenerii 20 grudnia 2016 r. uczniowie CKZiU w Nowej Wsi z klas pierwszych kształcących się w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu technik ekonomista i technik spedytor, uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z regionalistą panem Remigiuszem Matyjasem. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej budynku bursy szkolnej. Podczas spotkania młodzież wysłuchała prelekcji o regionie grójeckim i patronie Szkoły - Tomaszu Nocznickim. Okazją do spotkania była 72. rocznica śmierci Tomasza Nocznickiego.

Czytaj więcej: Niezwykłe spotkanie uczniów CKZiU w Nowej Wsi z dr. Remigiuszem Matyjasem
Admin

16 grudnia grupa uczniów z klas III TOA i IV TO z opiekunami, panią wicedyrektor Anną Dacka i panem Jackiem Domańskim, uczestniczyła w lekcji sadownictwa. Przed budynkiem Wydziału Ogrodnictwa, Architektury Krajobrazu i Biotechnologii powitali nas dr Katarzyna Kowalczyk i dr Tomasz Krupa. Zajęcia w laboratorium prowadził dr Tomasz Krupa. Pracująca w sześciu grupach młodzież oceniała stopień dojrzałości owoców odmian Golden Delicious i Red Velox przechowywanych w różnych warunkach: chłodni zwykłej, chłodni DKA, oraz z zastosowaniem 1-MCP.

Czytaj więcej: Lekcja sadownictwa w SGGW
Copyright © 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.