Anna Glazer-Obłoczyńska

Dnia 5 marca 2015 r. w CKZiU w Nowej Wsi odbył się Dzień Nauk Ścisłych. Uczniowie w czasie przerw mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne, przygotowane w ramach konkursu „Śladami wielkich naukowców”. Wszyscy zainteresowani mogli także wziąć udział w pokazach doświadczeń fizycznych, zorganizowanych przez klasę III TG pod kierunkiem Pana Jakuba Staromłyńskiego.  Zaprezentowano m.in. działanie dzwonka na fotokomórkę oraz świecenie gazów szlachetnych takich jak hel, neon, argon, krypton czy ksenon, wywołane przepływem prądu elektrycznego.

today betting odds oddstake.com football dropping odds and tips

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa, przygotowana przez uczniów klasy II TO pod kierunkiem Pani Aliny Majewskiej. Wszyscy chętni mogli obejrzeć pod mikroskopem różne tkanki oraz spróbować złożyć anatomiczny model człowieka.
W ramach wydarzenia przeprowadzony został także konkurs pt. „Nauki ścisłe bez tajemnic”, przygotowany przez Panią Annę Osińską oraz Panią Annę Glazer-Obłoczyńską. Pytania konkursowe dotyczyły ciekawostek matematycznych i fizycznych, z którymi uczniowie mogli zapoznawać się przez cały tydzień na wystawach, znajdujących się na korytarzach.
Jak widać – nauki ścisłe nie są dla uczniów naszej szkoły „czarną magią”, ale wiedzą i umiejętnościami wykorzystywanymi w praktyce. Galeria zdjęć...