Sprzątanie grobów - 2022

Maria Kocewiak

Pamiętamy o zapomnianych.
Początek listoSprzątanie grobówpada to czas, kiedy w szczególny sposób czcimy pamięć naszych bliskich zmarłych. Wyrazem szacunku jest przyozdabianie ich grobów kwiatami i płonącymi zniczami. Są jednak mogiły, których istnienie uleciało ludzkiej pamięci, które mijamy obojętnie i nieuważnie.
27 października 2022 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: Wiktoria Bińkiewicz, Adrian Kamiński, Oliwia Czamara, Michał Kowalczyk wraz z opiekunem – Marią Kocewiak – sprzątali zapomniane groby na cmentarzach w Boglewicach i we Wrociszewie.
Nekropolie to część naszej historii, naszych korzeni. Dlatego nie zgadzamy się, by pamięć o zmarłych bliźnich zaginęła. Chociaż nie znaliśmy tych ludzi osobiście, ofiarowaliśmy im naszą pracę, znicz i modlitwę. Zobacz więcej zdjęć...