Filtr
Admin

W czwartek, 29 września, chętni uczniowie mieli możliwość oddania krwi. Akcję przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Do akcji zgłosiły się 24 osoby, z czego krew oddało 17. Łącznie zebrano 7650 ml krwi.
Akcja Honorowego Dawcy Krwi zostanie powtórzona w tym roku szkolnym jeszcze dwukrotnie: 11 stycznia i 7 kwietnia. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału! Przypominamy, że do Klubu Honorowego Dawcy Krwi mogą dołączyć tylko osoby pełnoletnie. Obejrzyj zdjęcia...

Admin

Biblioteka informuje, że jak co roku organizowane będą konkursy czytelnicze. Uczniowie będą walczyć o tytuły:

- czytelnika miesiąca,
- czytelnika semestru,
- czytelnika roku.

Czytelnik miesiąca otrzyma nagrodę w postaci słodkiego upominku. Czytelnik semestru
oraz roku otrzymają nagrody książkowe. Zachęcamy do aktywnego czytelnictwa i częstych wizyt w bibliotece szkolnej!

Prócz wyżej wymienionych konkursów, biblioteka szkolna będzie organizować inne konkursy oraz quizy literackie. Więcej na ten temat już wkrótce!Admin

W dniach 7-21 września 2016 w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników. Chętni uczniowie mogli zostawiać w bibliotece swoje podręczniki, których używali w poprzednich latach nauki, by młodsi koledzy mogli dokonać ich zakupu w okazyjnych cenach. Młodzież sama ustalała wartość wystawianych na sprzedaż podręczników. Prócz osób aktualnie uczących się, w kiermaszu wzięło także udział kilkoro absolwentów.

Po zakończeniu kiermaszu znane są już pewne dane:

- liczba uczniów, która wystawiła na sprzedaż swoje podręczniki: 32,

- liczba wszystkich wystawionych na sprzedaż podręczników: 178,

- liczba sprzedanych podręczników: 132.

Biblioteka szkolna już dziś zaprasza na przyszłoroczny kiermasz!

 

Admin

W dniach 22-23 września klasy drugie i trzecie Technikum im. Tomasza Nocznickiego, kształcące się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu, uczestniczyły w AGRO SHOW 2016 w podpoznańskich Bednarach. O bezpieczeństwo uczniów zadbali opiekunowie: pani Elżbieta Kapusta, pani Ewelina Szewczyk, pan Grzegorz Wawer.

Ewa Malowaniec

Kolejny już raz uczniowie Centrum Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi mogli doskonalić swoje umiejętności podczas praktyk w Dolnej Saksonii w Niemczech.
W tym roku trzy uczennice klasy III Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu – Adela Kowalska, Patrycja Jasiówka, Magdalena Korcz – spędziły trzy miesiące w gospodarstwach rolnych naszych zachodnich sąsiadów.

Paulina Kopczyńska

W dniu 21 września 2016 roku, klasa I Technikum Ekonomicznego/ Technik Spedytor pod opieką pani Małgorzaty Bosak oraz pani Pauliny Kopczyńskiej odwiedziła Dworek na ul. Długiej w Warce. Celem wyjazdu było obejrzenie wystawy, zatytułowanej „Polska Walcząca”. Tematyką wystawy były losy Polski w czasie II Wojny Światowej. Wystawa została zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Małgorzata Bosak

Wtorkowe wrześniowe południe będzie niezapomniane dla uczniów klas pierwszych. 20 września klasy: I Technikum Architektury Krajobrazu i I Technikum Ogrodniczego z wychowawcami: p. Anną Osińską i p. Małgorzatą Bosak zorganizowały na boisku szkolnym grila integracyjnego. A pogoda dopisała.
Były kiełbaski, dobra zabawa i dużo śmiechu. Nie zabrakło ciekawych wspomnień z wakacji.

Admin

Zmieniliśmy serwer z naszą stroną internetową i w związku tym strona może nie działać poprawnie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Admin

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystość łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Jest to również okazja do zaprezentowania się różnych firm i instytucji z terenów dziesięciu gmin powiatu. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 4 września w Lewiczynie.

Ewa Malowaniec

Pierwszego września 2016 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pierwszy dzwonek zabrzmiał w tym dniu o godz. 10.00.