Filtr
Majewska, Magdalena Kmidowska

W dniu 22 grudnia 2015r.w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyło się niezwykłe przedstawienie. Uczniowie klas pierwszych przygotowali spektakl pt. „Zesłańcze wigilie”, przenosząc widzów w czasie i przestrzeni na Syberię. W programie artystycznym przybliżyli trudną i bolesną historię zsyłek Polaków na Sybir. Centralne miejsce dekoracji w symbolicznym baraku zajął wigilijny stół, przy którym zasiedli na scenie nasi aktorzy grający zesłańców z czasów II wojny światowej. W programie zostały wykorzystane również autentyczne wspomnienia rodaków oraz poezja wyrażająca tęsknotę za utraconą ojczyzną. Całość spektaklu wzbogaciła piękna muzyka Krzesimira Dębskiego i Jacka Kaczmarskiego, jak również multimedialna oprawa zawierająca prezentacje obrazów Malczewskiego . Galeria zdjęć

Magdalena Kmidowska

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła nowa runda Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. Jesteśmy już po pierwszej kolejce, gdzie w klasyfikacji generalnej zajmujemy drugie miejsce. W poniedziałek odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie strzelców wyborowych powiatu grójeckiego, czekamy na raport z zawodów :) Trzymamy kciuki. GOOD LUCK !!!

A oto skład naszej drużyny:

dziewczyny
Adrianna Mariowska- kl IV AK
Paulina Kępka- kl II TE
Patrycja Strzelczyk- kl II TE
Marta Szymańska- kl II TE
chłopcy
Marcin Donica- kl IV TO
Damian Bąk- kl IV TG
Adam Lechański- kl IV TG
Kamil Jagiełło- kl II TO
Miłosz Majak- kl II TO
Admin

W czytelni szkolnej w dniu 23 października 2015 roku o godz.10.35 (na długiej przerwie) odbył się organizowany przez aktyw biblioteczny quiz literacki „Z lekturą szkolną za pan brat”. Uczestnicy quizu odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania dotyczące znajomości lektur szkolnych. Pytania przygotowali członkowie aktywu bibliotecznego. Z tego powodu aktyw biblioteczny nie mógł brać udziału w konkursie. Za prawidłowe odpowiedzi uczestnicy otrzymywali słodkie nagrody –niespodzianki. Według zwycięzców pytania nie były takie trudne, ale emocji było bardzo dużo. Impreza biblioteczna odbywała się w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Admin

Po raz drugi społeczność szkolna CKZiU w Nowej Wsi: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły włączyli się do akcji Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. Nowowiejskie czytanie „Lalki” Bolesława Prusa odbywało się w czytelni szkolnej w dniach 7-15 września 2015r.Najliczniejszy udział wzięli uczniowie klasy III Technikum Geodezji i Architektury krajobrazu oraz klas I, III, i IV Technikum Ogrodniczego

Admin

Tradycyjnie we wrześniu biblioteka szkolna wspólnie z aktywem bibliotecznym, przygotowała kiermasz używanych podręczników. W tym roku szkolnym odbywał się on. dniach 10 – 23 września Cieszył się dużym powodzeniem, bo ceny podręczników były na każdą kieszeń. Najliczniejszą grupę kupujących, jak i w poprzednich latach stanowili uczniowie klas pierwszych.

Ewa Malowaniec

teatr10 grudnia 2015 roku uczniowie klas trzecich i czwartych, kształcących w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta i technik obsługi turystycznej, mieli okazję podziwiać arcydzieło światowej literatury w autorskiej wizji jednego z najciekawszych rosyjskich reżyserów teatralnych. Adaptację powieści Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara” w radomskim Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego przygotował Grigorij Lifanov. Przez pryzmat losów ubogiego studenta Rodiona Romanowicza Raskolnikowa, reżyser podejmuje rozważania na temat piątego przykazania „nie zabijaj". Widzowie mogli obserwować bohatera, którego strach i dręczące wątpliwości doprowadzają do ekstremalnego napięcia emocjonalnego.

Ewa Malowaniec

W sobotę, 5 grudnia 2015 roku, w murach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi gościliśmy uczestników 8. Konferencji Odmianowej. Organizatorami konferencji był Zakład Zaopatrzenia Ogrodniczego w Warce oraz FruitAkademia.

Elżbieta Wojtera

patronat2015 01W dniu 21 listopada 2015 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu uroczyście została podpisana umowa o patronat pomiędzy Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu reprezentowaną przez Rektor doc. dr Elżbietę Kielską a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi reprezentowanym przez Dyrektor Danutę Borowiec.

Anna Dacka

Dzień 30 listopada 2015 r. był dla uczennicy klasy II Technikum – Pauliny Cupryjak, kształcącej się w zawodzie technik ekonomista w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bardzo szczęśliwy. W tym właśnie dniu Paulina otrzymała z rąk Pani Doroty Sokołowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Pani Izabeli Renowskiej – dyrektora Delegatury Radomskiej Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Admin

W dniu 16 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu wiedzy o ZUS-e „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Na szczeblu szkolnym udział wzięli uczniowie z klasy II Technikum w zawodzie technik ekonomista. Zakres wiedzy obejmował podstawowe zagadnienia o ZUS-e i organizacji ubezpieczeń społecznych.

Admin

Uczniowie CKZiU na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz w Narodowym Banku Polskim w Warszawie

W dniu 24 listopada uczniowie naszej szkoły z klas II TE i I TE odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych oraz Narodowy Bank Polski w Warszawie. Była to wycieczka przedmiotowa, której celem było poszerzenie wiadomości z zakresu przedmiotów ekonomicznych.

Admin

Cykl spotkań poświęcony tematyce DOPALACZY
03 listopada we wtorek w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla młodzieży dotyczące zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy i narkotyków w ramach kampanii społecznej „Dopalacze kradną życie”. Program ten skierowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej, by chronić ją przed negatywnymi skutkami jednej z najgorszych plag współczesnego świata, jakim bez wątpienia są dopalacze.

Admin

17 listopada 2015 r. młodzież naszej szkoły wysłuchała prelekcji dietetyka z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Grójcu.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi na problem nadwagi, który coraz częściej dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Nadmierna masa ciała może negatywnie odbijać się na zdrowiu, sylwetce i samopoczuciu, w tym także koncentracji i zdolności do przyswajania wiedzy.