Filtr
Anna Dacka

druzyna 01Udział uczniów CKZiU w Nowej Wsi w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej

W dniu 19 listopada 2015 r. drużyna uczniów w składzie:Aleksander Socha – bramkarz, Adam Potakiewicz, Michał Piwowarek, Oskar Wróblewski, Adrian Gowin, Cezary Gos, Bartłomiej Rogalski, Mateusz Ćwil, Kamil Jagiełło, Marcin Strulak, uczestniczyła w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej, który odbywał się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Mecze rozgrywano systemem gry „każdy z każdym”. Zawodnicy wkładali w grę dużo serca, starali się godnie reprezentować szkołę. W klasyfikacji końcowej zajęli IV miejsce. Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

Elżbieta Kapusta, Ewa Malowaniec

Tradycją naszej szkoły jest wprowadzenie pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej w rytuale otrzęsin. Przygotowują je uczniowie klas drugich. W tym roku przyjęcie uczniow klas pierwszych, kształcących się w zawodach technik ogrodnik, technik architektury ktajobrazu i technik ekonomista, odbywało się w atmosferze rozprawy sądowej.

Elżbieta Kapusta

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi już od 38 lat biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W dniach 22 i 23 października 2015 r. odbyły się eliminacje wewnątrzszkolne z bloków: Architektura Krajobrazu i Ogrodnictwo.

Ewa Malowaniec

4 listopada 2015 r. odbyła się VII edycja Lokalnego Konkursu Recytatorskiego „Wareckie Recytacje”. Naszą szkołę reprezentowali: Bożena Czarnecka z klasy II Technikum Ekonomicznego i Karol Skrobisz z klasy III Technikum Ogrodniczego. Oboje ujęli komisję konkursową swoimi występami; Bożena – pełną ekspresji interpretacją Roty Marii Konopnickiej, a Karol – melodyjną recytacją Gawędy o miłości ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej. Nasi reprezentanci zdobyli wyróżnienia i nagrody książkowe. Komisja konkursowa podziękowała wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, podkreślając, że niemało trudu trzeba włożyć w przygotowanie się do takiego występu.
My również gratulujemy Bożenie i Karolowi, że mimo ogromu obowiązków znaleźli czas i ochotę, by przygotować konkursowe recytacje. Życzymy im kolejnych sukcesów i … wielu naśladowców!

Admin

Pierwsze Klasy Patronackie w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Nowej Wsi

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość miała niezwykły charakter z uwagi na objęcie klas pierwszych patronatem wyższych uczelni i firm.