Senator Stanisław Karczewski w Technikum w Nowej Wsi

Małgorzata Bosak

zdjęcia -Senator Stanisław Karczewski w Technikum w Nowej Wsi20 kwietnia Technikum w Nowej Wsi odwiedził Senator RP Pan Stanisław Karczewski, który wręczył nagrody i dyplomy uczestnikom X edycji konkursu historycznego "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć". W tegorocznej edycji udział wzięli: Mateusz Gontarek z klasy II TSO, Oliwia Jachimowicz i Julia Majewska z klasy II TRF, Wiktoria Myszka z klasy I TEA, Wiktoria Przybylska z klasy II TRF, Weronika Sobieraj z klasy III TSE, Przemysław Stępień z klasy II TET.

Pan Senator pogratulował uczniom starannie przygotowanych prezentacji, interesującego przedstawienia bohaterów, a także doborowego wykorzystania źródeł historycznych, dotyczących trudnego okresu w dziejach Polski. Podziękował młodzieży za pogłębianie wiedzy o kraju ojczystym i pielęgnowanie pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego z lat 1944 – 1963. Dyrektor Technikum w CKZiU w Nowej Wsi, Pani Anna Dacka, w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała panu Senatorowi za wspaniałą inicjatywę organizacji konkursu. Zobacz więcej zdjęć...