Wycieczka do Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Warszawie

Małgorzata Bosak

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie muzeum; uczniowie poznali jego historię, obejrzeli cele i licznie zachowane na ścianach cel napisy, które świadczą o skali zadawanych cierpień więźniom. Dla wielu z nich bowiem przesłuchania na Szucha zakończyły się trwałym kalectwem, wielu zadręczono na śmierć. Przygotowana przez grupę rekonstrukcji scena przesłuchania więźniów, wywarła ogromne wrażenie na oglądających.
Udział w żywej lekcja historii był niezapomnianym doświadczeniem dla każdego ucznia; pozwolił poznać i przeżywać przeszłość w inny sposób, jak nauka z podręczników historii. Rozbudził także uczucia patriotyczne, podziw i szacunek dla tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Więcej zdjęć...