NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2023

Małgorzata Bosak Baran

WArka 11 11 2023 011Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w wolnej Polsce od roku 1989 upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.
Dostojnie, radośnie i z dumą bycia Polakami dyrektor Technikum CKZiU pani Anna Dacka, nauczycielka historii, pani Małgorzata Bosak-Baran, uczniowie klas 4 TET, 4 TRF, 5 TSE, uczestniczyli w obchodach lokalnych w Warce.

11 listopada 2023 roku w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny.
Po mszy św. delegacja szkoły złożyła wiązankę i zapaliła znicz pamięci pod pomnikiem Miecze Grunwaldzkie, oddając cześć poległym za wolność Ojczyzny.
Tegoroczne wareckie obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości zamknął koncert niepodległościowy w niedzielny wieczór 12 listopada w hali Centrum Sportu i Rekreacji. Niezapomniane polskie pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato z udziałem Gości pozostaną na długo w naszej pamięci. Pieśni towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii, te patriotyczne krzewiły ducha polskości, wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, w czasach klęsk przypominały o zwycięskich bitwach, często zagrzewały do boju, były modlitwą.
Udział przedstawicieli Technikum CKZiU w uroczystościach niepodległościowych służy kształtowaniu tożsamości i budowaniu wspólnoty, budzeniu miłości do Ojczyzny, głoszeniu jej piękna i konieczności walki o utrzymanie wolności.
Patron szkoły, Tomasz Nocznicki, 100 lat temu pisał: „Miłość do Polski niech w sercach będzie, boć to ojczyzna zawsze i wszędzie…”. >>>Zobacz więcej zdjęć...<<<