Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatu Grójeckiego

Ewa Malowaniec

dozynki 2023 002Dożynki Powiatu Grójeckiego, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, odbyły się 3 września 2023 roku w Lewiczynie. Swą obecność zaznaczyła tam również nasza szkoła.
Nauczyciele Centrum zadbali o florystyczną aranżację przestrzeni wokół ołtarza polowego i na scenie głównej uroczystości. Przygotowane zostało również stoisko naszej szkoły, jak zawsze wyróżniajace się efektownymi pracami uczniów, oryginalnymi rekwizytami, a także kolorowymi kompozycjami jesiennych owoców i kwiatów. W sposób symboliczny wyraża ono szacunek dla tradycji agrarnej naszego regionu, połączony z akceptacją nowoczesnej rzeczywistości. Przyciąga spojrzenia gości Dożynek, nie pozostając w tyle za innymi, atrakcyjnie zaaranżowanymi stoiskami różnych firm i instytucji z powiatu grójeckiego.

W tym roku wyrazem uznania dla twórców wszystkich stoisk były pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne od organizatora Dożynek – Starostwa Powiatowego w Grójcu.
Niezwykle miłym wydarzeniem podczas tej uroczystości było wręczenie nagrody dla ucznia technikum, który najlepiej zdał egzaminy zawodowe w sesji wiosennej 2023 roku. Okazał się nim Marcel Kalinowski, obecnie uczeń klasy piątej w zawodzie technik ogrodnik. Z rąk Jana Madeja – Przewodniczącego Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczącego Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego – otrzymał rejestrator jazdy.
Wszystkie atrakcje, w które obfitowała ta słoneczna niedziela, pozwoliły mieszkańcom powiatu grójeckiego odpocząć od codziennych zmartwień, a także dodać otuchy na kolejne dni pełne gospodarskich obowiązków. Zobacz więcej zdjęć...