Anna Wiktorowska

Od początku 2021 roku w naszej szkole realizujemy projekt „Różowa Skrzyneczka”, którego celem jest walka z ubóstwem i tabu menstruacyjnym. Skrzyneczka jest na bieżąco uzupełniana w produkty higieniczne dla kobiet i można z niej pobrać darmowe podpaski. Skrzyneczka działa zgodnie z zasadą: „weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar”, więc każdy może skrzyneczkę dopełnić.
W ostatnich dniach otrzymaliśmy również kosmetyki i środki higieniczne firmy AVON, które również są dostępne w ramach działania Różowej Skrzyneczki. Serdecznie dziękujemy za pomoc pani Dorocie Stańczak, mamie jednego z naszych uczniów, za pomoc i podzielenie się dobrem! Zobacz zdjęcia... 

Admin

Uprzejmie informujemy,
że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży
oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605)
od 1 listopada br. zastąpiona będzie
telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12.
Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Anna Wiktorowska

Każdy z nas miewa czasami gorsze dni – czujemy się przygnębieni, smutni, nic nas nie cieszy, a otaczająca nas rzeczywistość i natłok negatywnych informacji sprawia, że nasze samopoczucie jeszcze bardziej się pogarsza. Zdarza się jednak, że te gorsze dni trwają zbyt długo i pomimo poczucia stabilizacji i względnego zadowolenia czujemy, że dzieje się w naszym życiu coś złego. Nie potrafimy zmotywować się do wykonania najprostszych czynności, zaniedbujemy obowiązki domowe i zawodowe, pogarszają się nasze relacje. Czujemy, że jesteśmy beznadziejni, bezwartościowi i niepotrzebni.

Czytaj więcej: 23 lutego Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
Admin

W TYM TYGODNIU DO ZAGLĄDANIA NA STRONĘ INTERNETOWĄ SZKOŁY
ZACHĘCAM SZCZEGÓLNIE RODZICÓW 

Materiały, które ukażą się w tym tygodniu z zakładce „informacje pedagoga” będą dotyczyły:

1. Informacja o nowej kampanii „Za drzwiami”
2. Motywacja do nauki – zbiór wskazówek dla rodziców
3. Nastoletnia depresja

Kliknij na link, aby uzyskać więcej informacji.

Admin

tolerancja2„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”. Międzynarodowy Dzień Tolerancji – 16 listopada

Admin

CZY POTRAFISZ SŁUCHAĆ AKTYWNIE?

Czy chcesz, aby ludzie Cię rozumieli? Chcesz mieć z nimi świetny kontakt? To ich słuchaj, a przede wszystkim Ty bądź świetnym słuchaczem. Ale zastanów się, ile razy uniknęłabyś niezrozumienia lub nawet konfliktu, gdybyście się należycie słuchali. Oczywiście, nie każdego masz ochotę posłuchać. Zobacz kilka praktycznych technik aktywnego słuchania.

Kliknij na link, aby uzyskać więcej informacji.