Elżbieta Wojtera

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Nowej Wsi
ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych*:

Podstawa prawna:
Na rok szkolny 2021/2022 rekrutacja do szkół policealnych dla dorosłych i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych będzie prowadzona na podstawie przepisów ustawy z dnia Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4, 619 i 762), Zarządzenie nr 5 z dnia 29 stycznia 2021 r.w sprawie terminów rekrutacji do branżowych szkół II , szkół policealnych i szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022 Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Lp

Typ szkoły

Cykl nauki (w latach)

podbudowa

Forma kształcenia

Zawód

1.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

po szkole podstawowej

możliwość przyjęcia do klasy II dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych /BRANŻOWYCH I stopnia

------------

2.

Szkoła Policealna dla Dorosłych

Ukończona szkoła średnia,

/nie jest wymagana matura /

florysta

Ukończona szkoła średnia,

/nie jest wymagana matura/

technik administracji

* Do szkół dla dorosłych mogą ubiegać się kandydaci, którzy ukończyli 18 lat lub ukończą 18 lat w roku kalendarzowym, w którym podejmują naukę, za wyjątkiem przypadków, w których do szkoły dla dorosłych można przyjąć osoby, które nie ukończyły 18 lat.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 13 lutego 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przypadków, w których do publicznej lub niepublicznej szkoły dla dorosłych można przyjąć osobę, która ukończyła 16 albo 15 lat, oraz przypadków, w których osoba, która ukończyła ośmioletnią szkołę podstawową, może spełniać obowiązek nauki przez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy

Formy kształcenia w szkołach dla dorosłych:
forma zaoczna - zajęcia odbywają się co dwa tygodnie (sobota 8.45 – 16.55, niedziela 8.45 –16.55).

Masz zawód… masz szansę na pracę