Ewa Malowaniec

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatu Grójeckiego.

11492 fotoCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych w Lewiczynie, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. W tym roku, w związku z pandemią, wydarzenie to zaplanowano z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i w ograniczonym zakresie. Decyzją organizatorów – Powiatu Grójeckiego i Gmin – 6 września 2020 roku odbyła się wyłącznie Msza Dożynkowa w Lewiczynie, celebrowana przez kardynała Kazimierza Nycza.

Nasza szkoła zadbała o właściwą oprawę wizualną uroczystości. Piękna dekoracja ołtarza polowego, zgdona z koncepcją zaproponowaną przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, to efekt starannej i przemyślanej pracy utalentowanych pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Równie spektakularny efekt osiągnęli oni tworząc wieniec dożynkowy, symbolizujący duchową przynależność do tradycji agrarnej i nowoczesne spojrzenia na trud pracy rolnika.
Mimo szeregu obostrzeń tegoroczne Dożynki miały podniosły charakter i pozwoliły na chwile refleksji nad stałymi wartościami w świecie tak niepewnym, jak dziś.

11492 foto

11506 foto

Zdjęcia pobrane ze strony Starostwa Powiatowego w Grójcu - http://grojec.pl/aktualnosci/1252