Ewa Malowaniec

Wiedza triumfowała! - Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

9 marca 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się pierwszy Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej, objęty patronatem przez Starostę Grójeckiego, Wydział Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie, Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mazowiecką Izbę Rolniczą, Szkółki Drzewek Owocowych Doliński z Worowa, Spółdzielnię Sadowniczą POLSAD w Lewiczynie, Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY z Jasieńca, „Szkółkarstwo Ozdobne Kordus” z Woli Mrokowskiej, Oddział ZZO w Warce Przedsiębiorstwo Handlowo –Usługowe Chemirol Sp. z o.o., czasopisma „Sad Nowoczesny”, „Warzywa i Owoce Miękkie”, „Pod Osłonami”.

Czytaj więcej: Miedzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej - Nowa Wieś 2017 - zakończony
Anna Dacka

Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W dniu 2 marca 2017 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi było gospodarzem Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego. Zaproszenie na zawody przyjęło 7 szkół powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcące w Grójcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu, Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu, Liceum Ogólnokształcące w Warce i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce. 

Czytaj więcej: Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Tegoroczni maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się 4 lutego w Domu Weselnym „Agawa” w Ryszkach. W studniówkowym balu uczestniczyli uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców. 

Czytaj więcej: STUDNIÓWKA 2017
Paulina Kopczyńska

areszt550W poniedziałek, 6 lutego br., klasa trzecia o profilu Technik Ekonomista i Technik Obsługi Turystycznej, wybrała się na lekcję do Aresztu Śledczego w Grójcu.
Na samym początku młodzież przeszła kontrolę bezpieczeństwa. Uczniowie musieli zostawić przy wejściu telefony komórkowe oraz wszystkie metalowe przedmioty. Potem strażnik więzienny zaprowadził uczniów do sali widzeń, gdzie ppor. Agata Kunkhe opowiedziała im o polskim systemie więziennictwa. Młodzież dowiedziała się m.in. w jakim wieku można pójść do więzienia, czym jest areszt tymczasowy czy do jakiego wieku przestępcę można uznać za młodocianego. Pani Kunkhe opowiedziała też jakiego typu przestępców spotkać można w Areszcie Śledczym w Grójcu.

Czytaj więcej: Lekcja w areszcie śledczym klasy III TET
Admin

11 stycznia 2017r. w ramach Otwartych Laboratoriów organizowanych przez Biuro Promocji SGGW 21 uczniów klas II i III Technikum Ogrodniczego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z opiekunami Grzegorzem Dacka i Jackiem Domańskim uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin.

Czytaj więcej: Lekcja genetyki w SGGW
Admin

Uczniowie z klas ekonomicznych w dniu 23 stycznia wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w  Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Warsztaty zostały przygotowane w ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Handlową. Przedmiotem zajęć były formy zabezpieczenia dokumentów oraz banknotów. Uczniowie zapoznali się z metodami zabezpieczeń i samodzielnie mogli sprawdzić zastosowane formy zabezpieczeń przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi.

Czytaj więcej: Warsztaty w WSH w Radomiu
Maria Kucharczyk

UCZENNICE CKZiU W NOWEJ WSI W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W dniu 13 stycznia 2017r. dwie uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi: Aleksandra Stolarska i Weronika Zalewska z klasy II Technikum Ekonomicznego wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Statystycznej. Zawody okręgowe zostały poprzedzone eliminacjami szkolnymi, które odbyły się 16 listopada 2016r. Konkurs okręgowy odbył się w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Uczennica Aleksandra Stolarska uzyskała 53% punktów, a kwalifikacja do dalszego etapu wynosiła 58% punktów, co oznacza, że Ola była o włos od uzyskania kwalifikacji do dalszego etapu konkursu. Składamy podziękowania uczennicom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Zdjęcia z Olimpiady.

Marlena Górecka

Dnia 27 października 2016r. w CKZiU w Nowej Wsi odbyły się zajęcia w ramach kółka florystycznego pod kierunkiem p. Katarzyny Smolarek oraz p. Marleny Góreckiej. Zajęcia dotyczyły tematyki funeralnej. Uczniowie wykonywali kompozycje florystyczne na Święto 1 listopada oraz dekoracje halloweenowe. Kolejne spotkanie dotyczyć będzie dekoracji Bożonarodzeniowych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!! :) Zdjęcia z zajęć kółka florystycznego.

Admin

Informujemy iż z dniem 19 lipca 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. poz. 1045) oraz uchwała Nr 82/2016 Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie Rządowego Programu pomocy uczniom w 2016 r. – „Wyprawka szkolna”.

Czytaj więcej: Informacja dla uczniów i rodziców
Ewa Malowaniec

Tomasz Nocznicki patronem szkół w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Uroczystość nadania imienia szkołom wchodzącym w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyła się 17 grudnia 2015 roku. 
Podczas uroczystej mszy świętej, sprawowanej przez księdza Sławomira Paszowskiego w kościele parafialnym św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, dokonano poświęcenia nowego sztandaru. Następnie kolumna uczniów, poprzedzona pocztami sztandarowymi, przeszła do szkoły, gdzie miały miejsce kolejne punkty uroczystości. 

Czytaj więcej: Tomasz Nocznicki - Patron szkół CKZiU w Nowej Wsi
Admin

logo-przezroczyste2BEZPŁATNE

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWEto nowe, dodatkowe możliwości na rynku pracy

Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Nowej Wsi
zaprasza na kursy dające uprawnienia do prowadzania gospodarstwa. Kurs z kwalifikacji R.18 Planowanie i organizowanie upraw ogrodniczych po 3 letniej zasadniczej szkole w zawodzie ogrodnik lub dla osób, które wcześniej ukończyły kwalifikację R.5 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych. Kurs rozpoczyna się 12 grudnia 2014 r. – OSTATNIE WOLNE MIEJSCA…

Trwa również nabór na kurs z kwalifikacji R.5 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych – planowany termin rozpoczęcia k. stycznia 2015 r.

Zapraszamy

Zabieglińska-Szwedo Anna

Radość z kwiatów - to resztki raju w nas.
                                                       Philip Otto Runge

Słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie florysta w poszukiwaniu kwiatów i nie tylko w minioną sobotę o godzinie 5.30 wyruszyli na giełdę kwiatową przy ulicy Bakalarskiej. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z organizacją giełdy, dostępnym materiałem roślinnym i nieroślinnym. Oczywiście miłośnicy florystyki nie wrócili z pustymi rękami ze skarbnicy materiałów i już w niedzielę na zajęciach praktycznych ruszyła praca pełną parą. W czasie zajęć powstały wieńce rzymskie wykonane z igliwia na podkładach słomianych oraz misternie utkane wieńce z kolorowych liści. Piękne i pomysłowe prace można podziwiać na wystawie w budynku A.
A to dopiero początek….. Galeria zdjęcia...

Admin

UWAGA UCZESTNICY KURSÓW W ODIDZ W ZAWODACH

KUCHARZ II ° i FRYZJER II°

ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ 1.O9.2014 r. – poniedziałek o godz. 12.00

BUDYNEK B – BUDYNEK BURSY KOLORU ZIELONEGO

Copyright © 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.