Magdalena Kmidowska
We wtorek, 16 grudnia 2019 r., odbyła się kolejna w tym roku szkolnym akcja HDK.  Krew oddały 22 osoby, co dało niemal 10 litrów tej cennej substancji. Wszystkim niezmiernie dziękujemy za ten wspaniały dar. Krew została przekazana dla chorego na białaczkę Arka Lipińskiego. Zdjęcia z Akcji HDK.
Ewa Malowaniec

 Dzieło Tomasza Nocznickiego nadal aktualne – Dzień Patrona w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Patronem szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest Tomasz Nocznicki - polski działacz ruchu ludowego i niepodległościowego, publicysta, poseł na Sejm i senator, minister bez teki w rządzie Jędrzeja Moraczewskiego. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę śmierci Tomasza Nocznickiego.

Czytaj więcej: Dzień Patrona w CKZiU w Nowej Wsi
Grzegorz Rudkowski

Kolejne sukcesy uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w Olimpiadzie Statystycznej.
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w IV edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Olimpiada przebiega w trzech etapach.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy uczniów CKZiU
Katarzyna Smolarek

W środę, 4 grudnia, uczniowie klas czwartych technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem grójeckiego Powiatowego Urzędu Pracy, panią Bogusławą Jakubik. Tematem prelekcji było omówienie sytuacji na polskim rynku pracy, oczekiwań i wymagań ze strony pracodawców oraz zasad, dotyczących nowoczesnych metod rekrutacji, z jakimi mogą się zetknąć podczas poszukiwań pracy. Zdjęcia ze spotkania.

Magdalena Kmidowska

We wtorek, 3 grudnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyły się międzyszkolne zawody tenisa stołowego.
W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół średnich z terenu powiatu grójeckiego: ZS Grójec, Zespół Szkół im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Warce, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu, LO im. Piotra Wysockiego w Warce oraz ekipa gospodarza, czyli naszej szkoły. Reprezentowali nas: Dagmara Zdrojek, Martyna Jakubowska, Patrycja Sobieraj, Michał Sęk, Patryk Stańczak, Oliwia Czamara, Sławomir Martyniak oraz Kacper Martyniak.

Czytaj więcej: Międzyszkolne zawody tenisa stołowego
Admin

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczą w Projekcie „Kultura Bezpieczeństwa” oraz związanym z nim konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”. 29 listopada 2019 r. odbyły się spotkania warsztatowe z panią Agatą Kot – inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy z Warszawy. W spotkaniu uczestniczyła młodzież kształcąca się w zawodzie technik ekonomista. Podczas spotkania zostały poruszone takie zagadnienia jak: „Moja pierwsza praca”, „Prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy”, „Praca w wakacje”, „Ochrona pracy kobiet i młodocianych”, „Prawo pracy – pierwsze kroki”, „Pracownik wobec mobbingu”.

Czytaj więcej: Kultura Bezpieczeństwa
Małgorzata Bosak

Pod honorowym patronatem Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, 15 listopada 2019r. odbyła się IV edycja Olimpiady ,,Powiat Grójecki Moja Mała Ojczyzna”. Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu grójeckiego: Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, Zespołu Szkół w Grójcu, Liceum Ogólnokształcącego w Warce, Zespołu Szkół w Warce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz Zespołu Szkół w Jasieńcu. Udział w tym konkursie umożliwia uczniom poznawanie historii małej ojczyzny, kształtuje postawę patriotyczną.

Czytaj więcej: Sukces uczniów Technikum Ekonomicznego CKZiU w Olimpiadzie
Paulina Kopczyńska

Szkolny Dzień Profilaktyki w CKZiU w Nowej Wsi – „Wolni od nałogów”
14 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Tematem tego dnia była walka z najgroźniejszymi używkami: alkoholem, narkotykami oraz nikotyną.
W ramach obchodów tego dnia, uczniowie klasy pierwszej 5-letniego technikum architektury krajobrazu przygotowali wystawę plakatów profilaktycznych, które sami przedtem wykonali. Głównym punktem Szkolnego Dnia Profilaktyki było przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy pierwszej technikum 4-letniego, kształcących się w zawodach technik ekonomista oraz technik reklamy, pod kierunkiem szkolnej pedagog – pani Anny Wiktorowskiej, wspieranej przez bibliotekarkę – panią Paulinę Kopczyńską. Przedstawienie wokalnie uświetnił chór szkolny pod opieką pani Barbary Kaczmarczyk.

Czytaj więcej: Wolni od nałogów
Ewa Malowaniec

14 listopada odbyła się kolejna edycja Lokalnego Konkursu Recytatorskiego „Wareckie recytacje” - tym razem o tematyce patriotycznej. W kategorii „Recytacja” naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bagnicki, Klaudia Rosłonkiewicz, Amelia Barańska, Oliwier Czyż z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista, Kacper Tulo z klasy pierwszej w zawodzie technik spedytor i Natalia Czyż z klasy drugiej w zawodzie technik ekonomista. Uczniowie przedstawili wiersze Jana Kochanowskiego, Ignacego Krasickiego, Władysława Broniewskiego i fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kategorii „Poezja śpiewana” swoją interpretację utworu Michała Bajora „Naszych matek maleńkie mieszkanko” zaprezentowała Ania Jachimowicz z klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista.

Czytaj więcej: Patriotyczne „Wareckie recytacje”
Małgorzata Bosak

12 listopada uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego i Technikum Spedycyjnego wraz z nauczycielami: p. Małgorzatą Bosak i p. Marleną Chustecką odwiedzili Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Tradycją naszej Szkoły są wyjazdy młodzieży i zwiedzanie Zespołu pałacowo - parkowego w Winiarach. Wyjazd miał na celu rozwijać indywidualne zainteresowania uczniów historią i tradycją regionu, uczyć szacunku do tradycji i kultury.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjno – patriotyczna do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
Małgorzata Bosak

Patriotyzm i tożsamość narodowa są kluczowymi zagadnieniami dla przetrwania i rozwoju narodu. 11 listopada w Warce odbyły się uroczystości upamiętniające 101 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystościach uczestniczyła Dyrektor CKZiU w Nowej Wsi Pani Anna Dacka wraz z delegacją uczniów i nauczycieli. O godz. 11.00 odprawiona została Msza Św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy polegli w walce o wolność i suwerenność Polski.
Następnie delegacja Szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem ,,Miecze Grunwaldzkie".
Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński mówił: ,,Miłość ku Ojczyźnie uczy patrzeć daleko w przyszłość Ojczyzny i pragnie jej istnienia i pomyślności - nie tylko dziś, ale i w przyszłości. Uczy też przebaczać innym”. Zobacz zdjęcia.

Copyright © 2022 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.