Admin

W piątek, 6 marca, uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, wzięli udział w ósmej edycji konkursu: „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Gościem honorowym był Senator RP, Wicemarszałek Senatu, Pan Stanisław Karczewski – pomysłodawca i organizator konkursu. Celami konkursu są: kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, zachęcanie młodzieży do podjęcia samodzielnych badań nad historią rodzin i środowisk Żołnierzy Wyklętych związanych z miejscem zamieszkania, wskazanie na rolę nauki w dążeniu do poznawania i wyjaśniania spraw związanych z najnowszą historią Polski.
Zadaniem uczniów w pierwszym, szkolnym etapie konkursu, było przedstawienie prezentacji multimedialnej, w której przybliżyli sylwetkę wybranego przez siebie Żołnierza Niezłomnego.

Czytaj więcej: VIII edycja Konkursu ,,Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”
Ewa Malowaniec

5 marca 2020 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowjej Wsi rozbrzmiewało śpiewem w różnych językach. Tego dnia odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”, w którym swój talent zaprezentowali uczniowie różnych klas. Konkurs zorganizowała pani Katarzyna Mackiewicz – Olszewska, nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego. Przwodniczyła również pracom jury, w skład którego weszły: pani Bnarbara Kaczmarczyk, pani Ewa Malowaniec, pani Sylwia Sałacińska i Paulina Kępka.

Czytaj więcej: Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”
Małgorzata Bosak

28 lutego poznaliśmy finalistów II etapu konkursu historyczno - marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Konkurs organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski” pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie postaw patriotycznych koniecznych do realizacji zadań związanych z obronnością kraju.

Czytaj więcej: Uczniowie Technikum CKZiU w Nowej Wsi wśród najlepszych!
Katarzyna Smolarek, Grzegorz Wawer

Dnia 2 marca 2020 r. uczniowie klas I i II Technikum architektury krajobrazu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, odwiedzili Gospodarstwo Szkółkarskie „Łazuccy”.

Na miejscu powitała nas właścicielka gospodarstwa, Pani Katarzyna Cegłowska – Łazucka. Uczniowie zapoznani zostali z zasadami prawidłowego wykonywania szczepienia roślin ozdobnych, materiałami i narzędziami. Mieli możliwość zaobserwować, w jaki sposób funkcjonuje gospodarstwo szkółkarskie oraz pod okiem wykwalifikowanych pracowników gospodarstwa, samodzielnie wykonywali szczepienie roślin drzewiastych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i satysfakcją brały udział w powierzonych im zadaniach, utrwalały wiedzę dotyczącą szkółkarstwa ozdobnego oraz zdobywały cenne doświadczenie zawodowe. Zobacz zdjecia.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Cegłowskiej - Łazuckiej za możliwość odwiedzenia Gospodarstwa Szkółkarskiego „Łazuccy”.

Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

Spektakularny sukces uczennic z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi!

Kolejny raz uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi udowodnili, że nie mają sobie równych w wiedzy i umiejętnościach! Wytrwała współpraca zaowocowała pokonaniem kilkuset konkurentów.

Czytaj więcej: Spektakularny sukces uczennic z CKZiU w Nowej Wsi!
Agnieszka Palacz

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Weltsprachen Abitur. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych sprawdzających znajomość gramatyki i słownictwa z języka niemieckiego oraz umiejętność rozumienia tekstów pisanych. W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klas 1TER i 1TOA. Najlepszy wynik uzyskały następujące osoby: Wiśnik Angelika, Marczak Patrycja, Sosińska Kinga

Małgorzata Bosak, Katarzyna Smolarek

Współpraca CKZiU z lokalnymi firmami, uczelniami wyższymi, umożliwia uczniom wszechstronny rozwój, a także spotkania z wyjątkowymi ludźmi z dziedziny nauki, gospodarki i polityki. Dzięki nawiązywanym relacjom młodzież może poznać środowisko akademickie oraz jego zwyczaje, a także skorzystać z doświadczeń wybitnych naukowców i dydaktyków. W ramach współpracy uczniowie: uczestniczą w organizowanych przez Uczelnie konferencjach, warsztatach i innych wydarzeniach naukowych, biorą czynny udział w otwartych wykładach akademickich.

Czytaj więcej: Młodzież Technikum CKZiU odwiedziła WSH w Radomiu
Paulina Kopczyńska, Ewa Malowaniec

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wystawiają przedstawienie profilaktyczne w wareckich szkołach podstawowych
Niezwykle cenną cechą człowieka, potwierdzającym jego godność, jest umiejętność dzielenia się z innymi. Czasem jest to wsparcie finansowe, czasem – psychiczne, a czasem – zwrócenie uwagi na problem, który dopiero może dotyczyć innego człowieka. W takim przypadku sukcesem jest uniknięcie negatywnych zachowań.

Czytaj więcej: Przedstawienie profilaktyczne w wareckich szkołach podstawowych
Admin

21 stycznia odbyło się spotkanie uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w ramach kampanii „Moja przyszłość. Mój zawód”. Prowadzili je: pani Marta Jastrzębska z firmy Dürr Poland, pan Rafał Grzeszczyk z Biura Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej i dr Szymon Janiszewski z Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Odbiorcami byli uczniowie klas trzecich w zawodach technik ogrodnik, technik spedytor i technik architektury krajobrazu.

Czytaj więcej: „Moja przyszłość. Mój zawód.”
Ewa Malowaniec

STUDNIÓWKA 2020
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Studniówka to wydarzenie wyjątkowe i szczególnie ważne dla każdego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Tegoroczni maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się 18 stycznia w Sali Bankietowej „Cyprys”. W studniówkowym balu uczestniczyli uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców.
Bal rozpoczął się tradycyjnie – polonezem. Choreografię przygotowały: pani Anna Dacka i pani Magdalena Kmidowska. Przejęci i skupieni uczniowie zaprezentowali ciekawy układ taneczny do pięknej muzyki z serialu „Czas honoru”.

  

Czytaj więcej: STUDNIÓWKA 2020
Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec

To już tradycja! Po raz piąty uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi docenieni!

Dla nauczycieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odpowiedzialność za edukację młodych Polaków nie jest jedynie górnolotnym hasłem. Przekłada się na konkretne i efektywne działania. CKZiU w Nowej Wsi to jedyna szkoła w powiecie grójeckim, która po raz piąty uczestniczy w projekcie edukacyjnym – „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Czytaj więcej: To już tradycja
Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." - słowa Jana Pawła II najtrafniej oddają ideę przyświecającą wolontariuszom działającym przy Samorządzie Uczniowskim Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Kolejny raz pokazali, że potrafią bezinteresownie pomagać innym. W minionym miesiącu przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki  Socjalizacyjnej – Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Czytaj więcej: Przedświąteczna wizyta w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach
Copyright © 2022 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.