Podsumowanie zajęć praktycznych we florystyce w CKZiU w Nowej Wsi

Anna Zabieglińska Szwedo

„Porwać może tylko taka praca, w której się odczuwa świadome lub nieświadome piękno.”
Henryk Ferdynand Kaden

Cytat ten przyświecał w I semestrze słuchaczkom Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego OGR.01 wykonywanie kompozycji florystycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w roku szkolnym 2021/22.
Swoją przygodę z florystyką słuchaczki rozpoczęły od wyjazdu na giełdę kwiatową na ul. Bakalarskiej w Warszawie pod koniec października. Wycieczka okazała się owocna. Słuchaczki zapoznały się z organizacją i asortymentem giełdy kwiatowej.

Następnie Panie poznały tajniki wykonywania wieńców rzymskich jesiennych oraz cierpliwie pracowały nad pięknie pachnącymi wieńcami z kawy.
W listopadzie przyszedł czas na wykonanie wiązanek nagrobnych. Były to wiązanki z żywego materiały z kwiatami.
Pod koniec listopada doczekaliśmy się długo oczekiwanego okresu oczekiwania na Święta Bożeonarodzenia. W ramach zajęć praktycznych Panie wykonały piękne suknie świąteczne na manekinach, które w tym roku zastąpiły w szkole tradycyjne choinki. W świątecznej atmosferze powstały również jodłowe wieńce adwentowe oraz pachnące stroiki świąteczne.
Na zajęciach w styczniu słuchaczki uczyły się wykonywać kryzy do bukietów oraz pracowały z drutem florystycznym. Powstały piękne świeczniki i dekoracje florystyczne.
Nowowiejskie florystki pracowały intensywnie i twórczo. Praca przynosi Paniom radość, powstają inspirujące prace. Czas na zajęciach słuchaczek i prowadzącej zajęcia pani Anny Zabieglińskiej-Szwedo upływa w twórczej i sympatycznej atmosferze. Oczywiście grupa ma dużo planów i pomysłów na kolejne semestry. Zapraszamy do oglądania naszych prac.