Ułatwienia dostępu

HOT-INFO

Nowa Wieś 70A,
05-660 Warka

+48 667 20 12
szkola@ckziu.edu.pl

Nauczyciele CKZiU w Nowej Wsi popularyzują dialog międzykulturowy.

Ewa Malowaniec
Odsłony: 241

erasmusVII2024 003W pierwszym tygodniu pobytu na Fuerteventurze, uczestnicy projektu „Rozwój kompetencji językowych wśród kadry CKZiU w Nowej Wsi”, finansowanego ze środków Programu Erasmus+ i realizowanego na Wyspach Kanaryjskich, poznali fascynującą przyrodę tego miejsca dzięki mobilności edukacyjnej, zorganizowanej przez Sun Dreams Global.
We wtorek 16 lipca 2024 r. podczas wyprawy w głąb wyspy poznaliśmy historię, obyczaje i tajniki lokalnej kuchni Feurteventury. Pozwoliło to nam otworzyć się na nowe doznania, co niezaprzeczalnie wzbogaci nasze doświadczenia i przyczyni się do aktywnego uczestnictwa w dialogu międzykulturowym.

Bogactwem Furteventury jest aloes. Bezcenne wartości tego lokalnego produktu zaprezentowano nam w jednej z najstarszych na wyspie wytwórni kosmetyków na bazie aloesu, znajdującej się nieopodal Tiscamanita. Zachwyciła nas także Betancuria – pierwsza stolica wyspy. Spacer urokliwymi uliczkami tego maleńkiego miasteczka umożliwił uczestnikom wyprawy wczucie się w niezwykłą atmosferę tego miejsca. Na północy wyspy, w Parku Narodowym Dunas de Corralejo, nasz zachwyt wywołał piękny, lokalny krajobraz – szerokie wydmy i lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego.
Nie bez przyczyny mówi się, że podróże kształcą. Dzięki tej wycieczce uczestnicy projektu lepiej poznali życie mieszkańców Wysp Kanaryjskich i uzmysłowili sobie, jak wielką wartość ma różnorodność kulturowa Europy. Zobacz zdjęcia...