Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 16 października 2025 r. Zgromadzonych w sali gimnastycznej gości, pracowników Centrum, uczniów i rodziców powitała pani Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
W piątek, 10 października 2025 roku, uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w uroczystościach z okazji Dnia Pułaskiego, upamiętniających 264. rocznicę śmierci Kazimierza Pułaskiego – jednego z najwybitniejszych bohaterów w historii Polski i Stanów Zjednoczonych, patrona walki o wolność i niepodległość.
W czwartek, 2 października 2025 roku, uczniowie klasy I w zawodzie technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Kwiatkowską oraz panią Elżbietą Kapustą odbyli wycieczkę integracyjną do Warszawy. Celem wyjazdu było nie tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim integracja klasy, budowanie więzi i rozwijanie relacji w nowym środowisku szkolnym.
W czwartek, 26 września 2025 r., w sali konferencyjnej Centrum odbyła się uroczystość wręczenia uczniom Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi Stypendiów Starosty Grójeckiego. Warunki konieczne do otrzymania stypendium (uzyskanie średniej ocen co najmniej 4,8 w klasyfikacji rocznej 2024/2025) spełniło 32 uczniów naszej szkoły.
W środę, 24 września 2025 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grójcu, uroczyście wręczono nagrody dla absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu grójeckiego, którzy uzyskali najwyższe wyniki matur w danej placówce. Tym samym doceniony został ich wysiłek intelektualny, rzetelność i systematyczność w dążeniu do doskonałości – bo wysokich wyników nie osiąga się bez ciężkiej pracy.
Przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyli w lokalnej odsłonie akcji Narodowego Czytania, zorganizowanej 6 września przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Bohaterem akcji jest w tym roku Jan Kochanowski. Swymi umiejętnościami interpretacji wybranych fraszek popisały się: Kinga Czępińska z klasy 2 TAR i pani Ewa Malowaniec.
Dożynki Powiatu Grójeckiego, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, odbyły się 7 września 2025 roku w Grójcu. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi – dyrekcja, nauczyciele, uczniowie. Wśród wielu stoisk, promujących lokalne instytucje i stowarzyszenia, uwagę gości przykuwało stoisko naszej szkoły, wyróżniające się oryginalnymi rekwizytami, a także kolorowymi kompozycjami jesiennych owoców i kwiatów.
W sobotę, 6 września 2025 roku, odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem bohaterem wydarzenia był Jan Kochanowski.
W południe, w Muzem im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Kinga Czępińska z klasy 2 TAR i Ewa Malowaniec, reprezentujące CKZiU Nowa Wieś, czytały fraszki Mistrza z Czarnolasu. Uczestniczący w wydarzeniu przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury oraz oświaty z powiatu grójeckiego, interpretowali pieśni, treny i fraszki najwybitniejszego polskiego poety epoki renesansu. Zobacz więcej zdjęć z wydarzenia...
W dniu 5 września 2025 r. uczniowie klas I, II i III w zawodzie technik architektury krajobrazu byli uczestnikami targów ZIELEŃ TO ŻYCIE w Warszawie.
W czasach, gdy coraz więcej wiedzy przeniesiona jest do świata on-line, gdzie uczniowie często korzystają z e-katalogów, warto aby doświadczyli, bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm, roślinami, narzędziami i maszynami stosowanymi w ogrodach.
Targi ZIELEŃ TO ŻYCIE to miejsce, gdzie uczniowie:
- mogą zainspirować się na żywo – odkrywają nowe możliwości i poznają najnowsze trendy w branży, czerpiąc nową energię.
- poczują atmosferę wydarzenia – obserwują rozmowy z przedsiębiorcami, obserwują ludzi, którzy kochają zieleń i pragną tworzyć coś ponadczasowego.
Targi ZIELEŃ TO ŻYCIE to miejsce do poznania nowości.
Pierwszego września 2025 roku w milionach polskich szkół rozpoczął się nowy rok szkolny. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi pierwszy dzwonek zabrzmiał o godz. 10:00.
O nas
PO CO JESTEŚMY?
Adresatami oferty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi są uczniowie, słuchacze, ich rodzice lub opiekunowie prawni. Jesteśmy po to, aby stwarzać uczniom i słuchaczom możliwości dalszego rozwoju.
Ciekawostki
- Pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego było: 17 września 1973 roku
- Pierwszym dyrektorem szkoły był: Janusz Frydrykiewicz
- Liczba uczniów rozpoczynających rok szkolny 1973/74: 347
