Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi dołączyło do ogólnopolskiej akcji „Upoluj swoją książkę - Czytaj PL”

Paulina Kopczyńska

Czytaj PL

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej
z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery. Już po raz kolejny w ramach akcji „Upoluj swoją książkę”, organizowanej
z inicjatywy Instytutu Książki. Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Czytać i słuchać bestsellerowych książek można przez cały listopad. Umożliwiają to organizatorzy akcji: KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, i Woblink – największa w Polsce platforma z ebookami, audiobookami i książkami papierowymi.
Nasza szkoła jako jedna z dwóch szkół ponadpodstawowych w powiecie grójeckim oficjalnie bierze udział w akcji.

Czytaj PL mapa