HOT-INFO

Nowa Wieś 70A,
05-660 Warka

szkola@ckziu.edu.pl

Pożegnanie absolwentów Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Admin

W to słoneczne piątkowe południe, młodzież, kończąca kolejny etap swojej edukacji, usłyszała wiele ciepłych słów i życzeń na nowy, dorosły okres życia. Jak wspomniała dyrektor szkoły, pani Anna Dacka, dla każdego z absolwentów lata spędzone w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi to z pewnością czas dojrzewania, podejmowania pierwszych ważnych, życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, poszukiwania swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości, zmagania się z trudnymi sytuacjami, radzenia z przeciwnościami losu. Pani dyrektor wyraziła przekonanie, że dzięki wsparciu wychowawców i grona pedagogicznego, młodzież zdobyła wiedzę i doświadczenie, pozwalające jej radzić sobie z różnymi problemami. Troska o dobro każdego rocznika uczniów jest wpisana we wszelkie działania naszej szkoły. W celu podniesienia jakości kształcenia praktycznego uczniów, Centrum od lat nawiązuje współpracę z kolejnymi pracodawcami. Podczas piątkowej uroczystości podpisana została umowa patronacka z firmą Karma House w Gościeńczycach, która dbać będzie o wsparcie adeptów kierunków technik architektury krajobrazu i technik ogrodnik.
Wśród osób kończących szkołę znalazło się wielu młodych ludzi z bardzo wysokimi wynikami w nauce i osiągnięciami godnymi pochwały i podziwu. Nagrodę dla najlepszego absolwenta szkoły, ufundowaną przez Burmistrza Warki, odebrała Klaudia Rosłonkiewicz, która ukończyła technikum ze średnią ocen 5,40. Dyrektor Anna Dacka wraz z wychowawcami klas piątych, panią Lidią Ciżą, panią Patrycją Pachniak i panem Grzegorzem Rudkowskim, wręczyła nagrody i świadectwa ukończenia szkoły jej absolwentom. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.
Nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie trafiły do: Klaudii Rosłonkiewicz, Weroniki Sobieraj, Jakuba Bagnickiego, Amelii Barańskiej, Mikołaja Wasiaka, Anny Jachimowicz, Oliwiera Czyża i SzymonaTurka – kształcących się w zawodzie technik ekonomista; Angeliki Piliszek, Zuzanny Pietrzyckiej i Oliwii Czamary – kształcących się w zawodzie technik ogrodnik oraz do Michała Wójcika, Alicji Wierzbickiej i Aleksandry Sachanowskiej – kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.
Tegoroczni absolwenci technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w ciągu pięciu lat nauki byli bardzo aktywni w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach, godnie reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym podczas lokalnych uroczystości, zdobywali miejsca na podium w zawodach sportowych, angażowali się w pomoc potrzebującym uczestnicząc w akcjach krwiodawstwa. Wręczenie nagród i dyplomów uznania za ich aktywność było chwilą pełną wzruszeń i dumy z ich osiągnięć.
Piękne życzenia przekazał absolwentom Samorząd Uczniowski, reprezentowany przez Przemysława Stępnia i Natalię Pietrzycką. Głos zabrali także główni bohaterowie uroczystości – uczniowie klas piątych, którzy z łezką w oku i w pięknym stylu pożegnali się ze szkołą. Serdeczne podziękowania za pracę dydaktyczną i wychowawczą przekazali dyrekcji i gronu pedagogicznemu przedstawiciele rodziców.
Ostatnim punktem piątkowej uroczystości był krótki program artystyczny, w którym młodsi koledzy przekazali tegorocznym absolwentom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi garść złotych myśli i wskazówek, którymi powinni się kierować w swym dalszym życiu, by uczynić je udanym i satysfakcjonującym. Dobrą wróżbą powodzenia mają być przekazane absolwentom koniczynki. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas czwartych i drugich, wspomagani przez panią Katarzynę Smolarek oraz panią Elżbietę Kwiatkowską, pana Łukasza Woźniaka i panią Marię Kocewiak.
Teraz absolwentów Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi czekają egzaminy maturalne, które rozpoczną się już 7 maja pisemnym egzaminem z języka polskiego. Życzymy im połamania piór i wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia! >>>Zobacz zdjęcia...<<<