Wizyta w Sp. z o.o.- Twój Owoc w Wichradzu

Maria Kocewiak

Uczniowie klasy IV w zawodzie technik ogrodnik 25.05.2023 r. uczestniczyli, z wizytą w Sp. z o.o.- Twój Owoc w Wichradzu.
twoj owoc V2023 019Twój Owoc Sp. z o.o. jest firmą związaną z polskim rynkiem sadowniczym od wielu lat. Łączy 29 wiodących producentów owoców z Mazowsza – największego w Europie zagłębia sadowniczego.
Prezes firmy pan Artur Pietrzycki przedstawił w sposób niezwykle interesujący, historię powstania firmy oraz sposób jej funkcjonowania.
Pan Artur Pietrzycki podkreślił, że udziałowcy to sadownicy z bogatymi tradycjami i doświadczeniem w branży, dysponują wiedzą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, podążają za nowoczesnymi trendami i regularnie podnoszą swoje kwalifikacje. W efekcie, Klienci firmy otrzymują owoce najwyższej jakości – o tradycyjnym smaku i wyrazistym zapachu.

Organizacja specjalizuje się w uprawie jabłek. W nowoczesnym obiekcie sortowni, który uczniowie zwiedzali jest przygotowywane do dystrybucji 40 000 ton rocznie jabłek Owoce są eksportowane do krajów UE – Francji, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, jak również Ukrainy, Białorusi, Indii i Algierii. Prezes podkreślił, że nasza firma spełnia normy jakościowe HACCP. Dodatkowo, zostały wdrożone certyfikaty BRC, IFS oraz system bezpieczeństwa w rolnictwie GLOBAL GAP. Próbki owoców są systematycznie badane przez Instytut Ogrodnictwa pod kątem pozostałości po środkach ochrony roślin.
Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć zaawansowane technologie stosowane przy sortowaniu i przechowywaniu jabłek.
Przekazane przez Prezesa Pana Artura Pietrzyckiego informacje świadczą o jego ogromnej wiedzy, profesjonalizmie, pasji do tego co robi i niezwykłym zaangażowaniu.
Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam wizyty w Twój Owoc Sp. z o.o., przekazaną wiedzę, entuzjazm, wiarę że „Polak potrafi”.
Uczestnicy – uczniowie klasy IV TO wraz z opiekunami. Zobacz więcej zdjęć...