Młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi działa na rzecz Ziemi.

Ewa Malowaniec

Światowy Dzień Ziemi to cykliczne wydarzenie, obchodzone każdego roku 22 kwietnia. Celem Dnia Ziemi jest kształtowanie w społeczeństwie postaw proekologicznych.
Pierwszy Dzień Ziemi obchodzono 22 kwietnia 1970 w USA. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Zmiana zaczyna się od działania”. Włączając się aktywnie w promowanie Dnia Ziemi, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprosiło do współpracy uczniów szkół z terenu miasta i gminy Warka. Uczestnicy akcji pomogli w wiosennych pracach porządkowych na terenie zabytkowego parku otaczającego Muzeum.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi reprezentowali uczniowie klasy drugiej w zawodzie technik ogrodnik wraz z wychowawczynią Panią Maria Kocewiak. Miłośnicy przyrody – Hubert Ignaczak, Kacper Milewski, Patryk Altawęgier, Piotr Paczyński, Mateusz Balcerowicz, Jakub Konarski, Kamil Janowski i Michał Grotowski – odchwaszczali klomby i grabili suche liście, by wiosna mogła w pełni pokazać swoje atuty w urokliwym parku na Winiarach.
Swoim zaangażowaniem w celebrację Dnia Ziemi młodzież dała świadectwo odpowiedzialności za planetę – dla siebie i przyszłych pokoleń.