„Kulturalna szkoła na Mazowszu” to Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Ewa Malowaniec

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi biorą udział w kolejnej edycji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, realizowanej w 2023 roku.
Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury – takich jak muzea czy teatry. Pozwala to na popularyzację oraz doskonalenię form młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze.

Uczniowie naszej szkoły już dwa razy w tym semestrze wybrali się do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. 31 stycznia 2023 roku podziwiali jeden z najbardziej znanych utworów Sławomira Mrożka – „Tango” – w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, z udziałem m.in. Haliny Łabonarskiej i Jerzego Szejbala. 30 marca obejrzeliśmy „Awanturę w Chioggi” w reżyserii Edwarda Wojtaszka, z interesującymi kreacjami Krzysztofa Kwiatkowskiego i Katarzyny Skarżanki.
Przedstawienia wywarły na nas ogromne wrażenie i pozwoliły choć na chwilę odpocząć od wszechobecnej, ale miałkiej kultury popularnej. Ciekawa scenografia, spektakularna oprawa świetlna i akustyczna oraz pełna ekspresji gra aktorów złożyły się na całkiem sycącą ucztę dla ducha. O bezpieczeństwo uczestników wyjazdów zadbały panie: Lidia Ciża, Elżbieta Kwiatkowska, Ewa Malowaniec. Zobacz więcej zdjęć...