HOT-INFO

Nowa Wieś 70A,
05-660 Warka

+48 667 20 12
szkola@ckziu.edu.pl

Anna Wiktorowska

Profilaktyczny spektakl „Działka”
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

Profilaktyczny spektakl „Działka” Działania profilaktyczne, a szczególnie walka z uzależnieniami, od zawsze mają szczególne miejsce w świadomości społeczności Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.
W ramach realizacji tych działań do naszej szkoły zaproszono specjalnych gości, którzy w emocjonujący sposób opowiedzieli o bitwie z uzależnieniem od dopalaczy i narkotyków.
15 marca 2023 r. uczniowie i nauczyciele CKZiU w Nowej Wsi mieli okazję obejrzeć na żywo spektakl profilaktyczny „Działka” w reżyserii Barbary Wiśniewskiej. W rolach głównych wystąpili aktorzy Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak.

Przedstawienie opowiadało o losach rodziny, w której pojawił się problem uzależnienia dziecka od środków psychoaktywnych. Spektakl ukazał sposób, w jaki rodzice dowiedzieli się o nałogu syna i o konsekwencjach z tego wynikających. Inscenizacja jest odpowiedzią na konieczność pokazania tego, co dzieje się z najbliższymi młodego człowieka biorącego narkotyki - jakie dramaty oni przeżywają, jak próbują poradzić sobie ze skrajnymi emocjami, jak walczą o prawdę o swej rodzinie.
Przejmujący spektakl wszyscy widzowie obejrzeli w ciszy, a na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Mamy nadzieję, że przesłanie przedstawienia dotrze do serc wszystkich oglądających i pozwoli im uniknąć spotkania z narkotykami.
Nad organizacją i koordynacją przedstawienia czuwała pedagog szkolna – pani Anna Wiktorowska. Zobacz więcej zdjęć...