Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w obronie praw człowieka.

Ewa Malowaniec

Maraton pisania listówMaraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka, organizowana przez Amnesty International. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, czyli 10 XII, miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek.
W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest wolność zgromadzeń. Celem jest wsparcie osób, które są atakowane z powodu ich pokojowego aktywizmu i sprzeciwu wobec naruszeń praw człowieka.

Uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego aktywnie włączyli się w realizację celu Maratonu. W dniach 1 – 8 grudnia młodzież z klas pierwszych, trzecich i czwartych pisała listy w obronie osób z całego świata, niesłusznie skazanych za korzystanie ze swoich praw, walczących o ochronę środowiska naturalnego, prawa kobiet, osób transpłciowych i inne prawa człowieka.
Zaangażowanie uczniów w akcję jest dowodem, że troska o losy drugiego człowieka nie jest im obca i świadomie opowiadają się za prawem do pokojowych protestów, wolnością zgromadzeń i swobodą wypowiedzi. Zobacz więcej zdjęć...