Doświadczenia w szkolnym sadzie w CKZiU Nowa Wieś…..

Elżbieta Wojtera

PROCAM550W ramach współpracy i patronatu firmy PROCAM Polska Sp.z o.o. nad klasami w zawodzie technik ogrodnik, otwierają się kolejne ciekawe możliwości w zakresie przeprowadzania doświadczeń w szkolnym sadzie.
Firma PROCAM działa w sektorze dystrybucji środków ochrony roślin, nawozów i materiału siewnego oraz szeroko rozumianym doradztwem agronomicznym na najwyższym poziomie.

Nasza szkoła otrzymała od firmy PROCAM 1 tonę nawozu Elixir SUPREME. To bezchlorkowy, kompleksowy, nieorganiczny, stały nawóz mineralny o idealnym stosunku składników odżywczych pasujący do zastosowań w większości upraw wrażliwych na chlorki. Nawóz umożliwia zrównoważone odżywianie upraw ogrodniczych na wszystkich typach gleby. Dla wielu producentów, zwłaszcza tych nieposiadających informacji na temat zasobności ich gleb w składniki pokarmowe, nawóz Elixir Supreme 12-12-17 jest bardzo rozsądnym wyborem. Także u wielu profesjonalnych producentów warzyw i owoców jest miejsce na zastosowanie tego nawozu. Proporcje zawarte między makroskładnikami NPK w Elixir Supreme 12-12-17 są właściwe, zwłaszcza do nawożenia pogłównego sadów, jagodników i plantacji warzywniczych, ale i do zastosowanego tuż przed siewem czy sadzeniem warzyw, albo tuż przed startem wegetacji sadów i jagodników.
W dniu 31 marca 2022 r. roku odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Gasparskim głównym doradcą ogrodniczym firmy PROCAM Polska w CKZiU Nowa Wieś w celu określenia kierunku najbliższej współpracy w zakresie przeprowadzania doświadczeń w naszym sadzie.
Wkrótce będziemy Państwa informować i będzie można zobaczyć efekty nawożenia linią nawozów firmy PROCAM i porównania ich z kontrolą na odmianach w naszym sadzie.