Admin

WAŻNE OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW, KTÓRZY ZGŁOSILI SWOJĄ KANDYDATURĘ DO UDZIAŁU W PROGRAMIE "ERASMUS PLUS"!
ERASMUS PLUSW związku z wymogami projektu, proszeni jesteście o napisanie listu motywacyjnego w języku polskim, w którym opiszecie, dlaczego chcecie wziąć udział w programie "Erasmus Plus".
List motywacyjny w formie załącznika należy przesłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 1 marca 2019 r.! Bardzo prosimy o terminowe przesłanie listów.

 

 

Admin

Drodzy gimnazjaliści i 8-klasiści! dzotwarty21032019Już wkrótce nadejdzie czas wyboru ścieżki, jaką podążycie w przyszłości! W związku z tym zapraszamy Was serdecznie na Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi! W ciągu tego dnia będziecie mogli zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia, jaką proponuje nasza placówka, przespacerować się po szkole, a także czeka na Was wiele atrakcji, które na razie niech pozostaną tajemnicą! 
Więcej szczegółów, dotyczących planu naszego Dnia Otwartego przekażemy już wkrótce.
Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi już 21 marca /czwartek/ od godz. 9:00! Zapraszamy serdecznie!

Paulina Kopczyńska

Uczniowie klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU Nowej Wsi mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.
Przedstawicielki WSH w Radomiu, panie Paulina Marcinkiewicz oraz Dominika Majstrak –Szczepaniak, odwiedziły naszą placówkę we wtorek, 12 lutego. Spotkanie z maturzystami odbyło się w bibliotece szkolnej. W trakcie prelekcji, młodzież zapoznała się bliżej z ofertą kształcenia uczelni, a także wzięła udział w konkursie, organizowanym przez WSH. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości publicznej 15 lutego 2019 r. ok. godz. 15:00. Zdjęcia ze spotkania.

Admin

W dniu 14 lutego 2019 r. uczniowie kl. 1, 2, 3 i 4 Technikum Ogrodniczego pod opieką Elżbiety Kapusty, Izabeli Matejuk, Pauliny Kopczyńskiej i Grzegorza Wawra uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH oraz Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej połączone z konferencją FruitPRO. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt do upraw sadowniczych oraz porozmawiać z przedstawicielami firm. Dziękujemy firmie PROCAM za bezpłatny transport na Targi. Zobacz zdjęcia z wyjazdu.

Ewa Malowaniec

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Agawa” w Ryszkach. 26 stycznia 2019 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami. 

Czytaj więcej: Studniówkowe reminiscencje Anno Domini 2019
Agnieszka Palacz

24 stycznia 2019 roku uczniowie z klas trzecich i czwartych w zawodach technik ekonomista, technik spedytor, technik architektury krajobrazu wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie World of Languages Expert. Test obejmował 20 zadań zamkniętych (zadania wyboru właściwej odpowiedzi). Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu rozumienia tekstu pisanego, znajomości gramatyki i struktur leksykalnych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 marca.

Paulina Kopczyńska

W środę, 23 stycznia, trójka uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi reprezentowała naszą placówkę w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach. Najlepsi po etapie szkolnym turnieju okazali się: 1. Wojciech Dominiak (kl. IV w zawodzie technik ogrodnik), 2. Patrycja Kępka (klasa II w zawodzie technik spedytor) oraz 3. Natalia Czyż (kl. I w zawodzie technik ekonomista) i dokładnie ta sama trójka okupowała podium eliminacji do etapu powiatowego! Bezkonkurencyjny w wiedzy pożarniczej okazał się Wojciech Dominiak, który udzielił 100% poprawnych odpowiedzi! Drugie miejsce zajęła Patrycja Kępka, a trzecie – Natalia Czyż. Wojtek oraz Patrycja awansowali do etapu powiatowego, który odbędzie się wkrótce! Gratulujemy całej trójce! Zdjęcia z konkursu.

Grzegorz Rudkowski

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej.
Wzorem lat ubiegłych również w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej, organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Jest to już III edycja Olimpiady, której celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

Czytaj więcej: Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej.
Admin

Ani się obejrzeliśmy, a minęły cztery miesiące roku szkolnego i nadszedł czas podsumowania pierwszego półrocza. Po zebraniu wyników klasyfikacji dokonano prezentacji osiągnięć uczniów podczas apelu, który odbył się na początku stycznia 2019 roku. Wyróżniający się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zostali uhonorowani przez panią Annę Dackę - Dyrektor Centrum, dyplomami i nagrodami.

Czytaj więcej: SATYSFAKCJONUJĄCE PIERWSZE PÓŁROCZE!
Ewa Malowaniec

W świątecznym nastroju – wigilia szkolna w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi przygotowali uroczysty apel, na który zaproszono całą szkolną społeczność 20 grudnia 2018 roku.

Czytaj więcej: Wigilia szkolna 2018
Maria Kocewiak, Paulina Kopczyńska

Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu „Lubimy Pomagać” z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

W ramach akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, Samorząd Uczniowski CKZiU w Nowej Wsi zorganizował zbiórkę pieniędzy oraz zabawek dla podopiecznych z Placówki Socjalizacyjnej „PANDA” w Kozienicach. 

Czytaj więcej: Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu „Lubimy Pomagać”
Magdalena Kmidowska

W poniedziałek, 17 grudnia, w naszej placówce odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. Do uczestnictwa w akcji stawiło się wiele chętnych osób, w tym duża liczba absolwentów CKZiU w Nowej wsi. Ostatecznie krew oddały 34 osoby, co dało w sumie ponad 15 litrów zebranej krwi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, słuchaczy, absolwentów, pracowników szkoły i wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji akcji, która odbędzie się już 8 marca 2019 r.! Zdjęcia z akcji HDK.

M. Kocewiak, P. Kopczyńska

17 grudnia 2018 r. uczniowie klas II Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyły nietypową lekcję Wychowania Fizycznego.
Poniedziałkowe przedpołudnie minęło nam bardzo aktywnie, bowiem wybraliśmy się do Hangaru 646, gdzie mieliśmy okazję przeżyć lekcję „wuefu” w dość nietypowy sposób, bo na trampolinach. Po rozgrzewce, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i pod okiem oraz instruktażem wykfalifikowanych trenerów, wykonywaliśmy różne akrobacje. Nie obyło się bez siniaków, ale warto było przeżyć takie zajęcia!

Czytaj więcej: Aktywni przed świętami – ostatnia wycieczka AD 2018