Ewa Malowaniec

5 marca 2020 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowjej Wsi rozbrzmiewało śpiewem w różnych językach. Tego dnia odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Eurowizja 2020”, w którym swój talent zaprezentowali uczniowie różnych klas. Konkurs zorganizowała pani Katarzyna Mackiewicz – Olszewska, nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego. Przwodniczyła również pracom jury, w skład którego weszły: pani Bnarbara Kaczmarczyk, pani Ewa Malowaniec, pani Sylwia Sałacińska i Paulina Kępka.

W konkursowych zmaganiach przedstawiono przeboje Adele, Lewisa Capaldiego, Sama Smitha, Dave'aBasseta, zespołu BUM. Wszystkie wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami pobliczności, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Jury oceniało talent wokalny, umiejętności językowe, interpretację utworu i oryginalność prezentacji. Powyższe kryteria najlepiej spełniła Paulina Prazimowska z klasy czwartej w zawodzie technik spedytor w piosence „Dancing with a Stranger” Sama Smitha. Drugie miejsce zajął duet: Katarzyna Michalak i Julia Jasińska z klasy pierwszej w zawodzie technik reklamy z piosenką „Kanikuły”, a trzecie – Alicja Dąbrowska klasy pierwszej w zawodzie technik ekonomista z piosenką „Katiusza”. Laureaci konkursu otrzymali z rąk pani Hanny Rejnhard – wicedyrektor CKZiU w Nowej Wsi – pamiątkowe statuetki i dypolmy.
Poza konkurem mogliśmy jak zwykle podziwiać umiejetności chóru szkolnego, prowadzonego przez panią Barbarę Kaczmarczyk. Tym razem chór zaprezentował ponadczasowe przeboje - „Bella Ciao” w języku włoskim, „Love me tender” w języku angielskim i „Hawa naguila” w języku hebrajskim.
Uczestnicy konkursu udowodnili, że można śpiewająco opanować języki obce i dobrze się bawić prezentując swoje umiejetności. Zobacz zdjęcia.