Małgorzata Bosak

28 lutego poznaliśmy finalistów II etapu konkursu historyczno - marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”. Konkurs organizowany jest przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski” pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie postaw patriotycznych koniecznych do realizacji zadań związanych z obronnością kraju.

Do testu sprawdzającego wiedzę historyczną i marynistyczną 27 lutego, przystąpiło 113 uczniów z 17 szkół średnich z terenu województwa mazowieckiego, a wśród nich ,,mocna” dziewięcioosobowa drużyna naszej szkoły, zainteresowana historią i obronnością kraju, a szczególnie Marynarką Wojenną RP. Szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych i czwartych: Kamil Czarnecki, Marcel Kalinowski, Mateusz Kuśmierski, Sławomir Martyniak, Piotr Oktabowicz, Angelika Piliszek, Katarzyna Potyralska, Kacper Tulo, Mateusz Wasilewski. Udział młodzieży w konkursie potwierdza wysoki poziom wiedzy, wielkie zaangażowanie i motywację w proces uczenia się, a także szeroki wachlarz zainteresowań naszych uczniów.
Do II etapu zakwalifikowało się 54 uczniów, a wśród nich pięciu uczniów naszej szkoły. Gratulujemy! Życzymy powodzenia w II etapie sprawnościowym: biegu na dystansie 600 m oraz pływaniu na dystansie 50 m. Czekają wspaniałe nagrody: 4 – dniowa wycieczka do Gdyni i rejs po Morzu Bałtyckim z marynarzami ORP ,,Gen. K. Pułaski”. Zobacz zdjęcia.