Beata Kazusek

W ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego ph ”Wstańcie, chodźmy!” uczniowie klas czwartych Technikum w CKZiU w Nowej Wsi wzięli udział w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę (8.10.2019r.). Uczniom towarzyszyli wychowawcy: p. Marlena Chustecka i p. Katarzyna Smolarek oraz katecheci: ks. Wojciech Piórko i p. Beata Kazusek, która zorganizowała pielgrzymkę.

Pielgrzymi, powitani na Jasnej Górze przez Gospodarzy i Organizatorów spotkania, wysłuchali wystąpienia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, uczestniczyli w nabożeństwie adoracyjnym i uroczystej Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył Biskup Rafał Markowski. Po Mszy św. nastąpił Akt Zawierzenia Maturzystów Matce Bożej.
Mieliśmy też możliwość podziwiania panoramy Częstochowy z wieży, zwiedziliśmy Arsenał i Skarbiec. Wzmocnieni na ciele (posiłek też był!) oraz duchowo, napełnieni wiarą i nadzieją na przyszłość, w godzinach wieczornych dotarliśmy szczęśliwie do naszych domów. Zdjęcia z wyjazdu oraz wystawy.