Ewa Malowaniec, Paulina Kopczyńska

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie, m.in. Dobrą panią Elizy Orzeszkowaej, Dym Marii Konopnickiej. Katarynkę Bolesława Prusa czy Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego. Intencją Pana Prezydenta Andrzeja Dudy było popularyzowanie czytelnictwa i wspólne odkrywanie piękna i aktualności polskich nowel.

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi połączyli udział w akcji Narodowego Czytania z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania i Dniem Chłopaka. W poniedziałek, 30 września, uczniowie z klas pierwszych w zawodach technik ekonomista, technik reklamy, technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu, z klasy trzeciej i czwartej w zawodzie technik ogrodnik, czytali głośno i wspólnie wybrane nowele.
Mimo drobnych usterek – w końcu język dziewiętnastowiecznych nowel różni się od tego, którym posługujemy się na co dzień – czuliśmy dumę, że mogliśmy włączyć się w akcję Narodowego Czytania i poczuć piękno polskiej literatury i wartości z niej płynących. Zobacz zdjęcia.