plakat wyzwanie550

Wyzwanie czytelnicze Biblioteki Szkolnej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
Dla kogo: dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników CKZiU w Nowej Wsi
Cel wyzwania: zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród młodzieży, promocja czytelnictwa, poszerzanie horyzontów.
Zasady: Jedynie 37% Polaków przeczytało w ubiegłym roku co najmniej jedną książkę, 28% nie ma w domu ani jednego egzemplarza - pokazują wstępne wyniki badania czytelnictwa autorstwa Biblioteki Narodowej. Ponad 60% badanych nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej książki!
Pragniemy, aby poziom czytelnictwa wśród wszystkich osób, związanych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi (zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a nawet rodziców naszych uczniów, jeżeli chcą!) wzrósł ponad średnią krajową. Dlatego przedstawiamy WYZWANIE CZYTELNICZE CKZiU W NOWEJ WSI 2019/2020!
Chodzi o to, by przeczytać co najmniej jedną książkę w miesiącu z podanej przez nas tematyki. Chcemy, by wśród natłoku zajęć, nauki i pracy znaleźć choć trochę czasu na to, by przeczytać książkę dla swojej własnej przyjemności oraz dla poszerzenia horyzontów, na przykład kosztem zagrania w grę komputerową, oglądania telewizji czy spędzania czasu w sieci.
Jeśli chcesz wziąć udział w Wyzwaniu, udaj się do biblioteki szkolnej w CKZiU w Nowej Wsi i odbierz formularz uczestnika – tym samym zapiszesz się do udziału w akcji. Pamiętaj – warunkiem zaliczenia wyzwania jest przeczytanie jednej książki w każdym miesiącu trwania roku szkolnego 2019/2020 z podanej przez nas tematyki, która przedstawia się następująco:

• Wrzesień 2019 – lekka powieść powakacyjna
  •  Październik 2019 – książka mrożąca krew w żyłach – horror przed Halloween
  •  Listopad 2019 – powieść lub książka popularnonaukowa o tematyce historycznej
  •  Grudzień 2019 – książka niespodzianka, wylosowana spod choinki w bibliotece szkolnej
  •  Styczeń 2020 – powieść fantastyczna na fantastyczny początek roku 2020!
  •  Luty 2020 – walentynkowa powieść na ferie zimowe
  •  Marzec 2020 – książka popularnonaukowa, związana z Twoim zawodem
  •  Kwiecień 2020 – ciekawa biografia znanej osoby
  •  Maj 2020 – wybierz się w podróż z książką, czyli literatura podróżnicza lub faktu
  •  Czerwiec 2020 – przedwakacyjny czas relaksu, czyli książka, której akcja rozgrywa się latem

Książki wypożyczysz w bibliotece szkolnej w CKZiU w Nowej Wsi!
Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych!