Agnieszka Palacz

W kwietniu 2019 r. odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, sprawdzającego wiedzę o krajach niemieckojęzycznych – Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. W konkursie wzięło uczniów czterech uczniów – Adam Miąsek, Bartłomiej Sijka, Piotr Sinor i Zbigniew Opaliński – wszyscy z klasy pierwszej w zawodzie tehnik ogrodnik. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Adam Miąsek, Bartłomiej Sijka, Piotr Sinior. Etap powiatowy odbył się 13 czerwca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Grójcu. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz przygotowanie prezentacji na jeden z podanych tematów. Reprezentanci naszej szkoły przygotowali prezentację o Oktoberfest. Mimo ogromnego zaangażowania w przygotownie do konkursu, chłopcom nie udało się sięgnąć po zwycięzkie laury. Adam Miąsek zajął piąte miejsce, Bartłomiej Sijka – szóste. Udowodnili jednak, że warto poznawać obyczaje naszych zachodnich sąsiadów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.