Małgorzata Bosak

Oj! Działo się na scenie 8 marca w Teatrze Powszechnym w Radomiu! W tym szczególnym dniu Święta Kobiet młodzież Technikum im. Tomasza Nocznickiego obejrzała spektakl: „Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i Huzary” w reżyserii Macieja Wojtyszki. Kapitanem wyprawy do Radomia została pani Elżbieta Kapusta. Dzielnie wspierały Ją panie: Małgorzata Bosak i Katarzyna Smolarek.

 

Muzyczna realizacja komedii Aleksandra Fredry ,,Nie uchodzi, nie uchodzi, czyli Damy i Huzary”, to przede wszystkim przednia zabawa. Akcja sztuki rozgrywa się w szlacheckim dworku, gdzie wraz ze swoimi kompanami zatrzymuje się Major, doświadczony żołnierz wojen napoleońskich. Upragniony sielski wypoczynek, wypełniony typowymi męskimi rozrywkami, zostaje jednak szybko zakłócony pojawieniem się trzech sióstr Majora, które - przy użyciu sprawdzonych kobiecych patentów - próbują wyprowadzić brata ze starokawalerskiego stanu!
Nawet wybredny widz znalazł coś dla siebie. Wspaniała muzyka, układy choreograficzne, piękne suknie dam i kostiumy huzarów zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Obejrzeliśmy niezwykłe widowisko w którym fredrowski humor i niezmienne od wieków damsko-męskie kłopoty, dotyczące miłości, równouprawnienia,”walki płci” i podejścia do instytucji małżeństwa, wydają się być aktualne także dziś.
Wyjazd był wspaniałą zabawą, ale także okazją do integrowania się uczniów. Zobacz zdjęcia.