Ireneusz Makulski

W dniu 11.03.2019 r. uczniowie trzech klas technikum ogrodniczego uczestniczyli w spotkaniu z panem Pawłem Prokopem - dyrektorem na Europę Wschodnią firmy Sumitomo Chemical.
Podczas spotkania uczniom przybliżona została idea firmy oraz zostały poruszane problemy substancji ze źródeł nielegalnego pochodzenia. Około sto lat temu firma Sumitomo Chemical rozpoczęła swoją działalność od produkcji nawozów ze szkodliwych gazów emitowanych z operacji wytapiania miedzi, mających na celu rozwiązanie problemu zanieczyszczenia środowiska przez dym, a jednocześnie zwiększenie produkcji rolnej. Od tego czasu firma wprowadziła w życie koncepcję, że biznes nie powinien tylko działać na rzecz podtrzymania swojej działalności gospodarczej, ale powinien również dążyć do tworzenia wartości dla społeczeństwa.

Pan Prokop stwierdził, że obecnie Sumitomo Chemical Group to ponad 100 spółek zależnych i stowarzyszonych, prowadzących działalność w pięciu sektorach - petrochemicznym, energetycznym i funkcjonalnym, związanym z IT chemikaliami, naukami o zdrowiu i uprawach oraz farmaceutykach i dostarcza produkty na całym świecie, które wspierają szeroką gamę przemysłu i pomagają ludziom w codziennym życiu.
W Sumitomo Chemical będziemy nadal przyczyniać się do rozwiązywania problemów, przed którymi stoi globalna społeczność w takich dziedzinach, jak zasoby, energia, żywność i środowisko. Na zakończenia spotkania odbył się konkurs. Uczniowie aktywni otrzymali ciekawe nagrody w postaci koszulek i długopisów.