Uczniowie Technikum CKZiU uczcili 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego

6 marca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obchodzono uroczyście 274. rocznicę urodzin Kazimierza Pułaskiego. Wśród zaproszonych gości obecna była dyrektor CKZiU Pani Anna Dacka, v-e dyrektor Pani Elżbieta Wojtera, przedstawiciele władz lokalnych powiatu grójeckiego na czele z Panem starostą Krzysztofem Ambroziakiem. W uroczystości wzięła udział także delegacja uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi wraz z nauczycielami.

O godz. 18.00 odsłonięto wystawę: ,,Polsko – amerykańskie historie”, która jest częścią cyklu wydarzeń w Muzeum w ramach obchodów 100 – lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA.
Po wernisażu odbył się recital wybitnego polskiego pianisty - Karola Radziwonowicza pt. ,,Paderewski”, poświęcony wielkiemu Polakowi, który odegrał ogromną rolę w nawiązaniu stosunków między Polską a USA.
Karol Radziwonowicz wydobył z fortepianu paletę barw i brzmień. Słuchający dali się zaprosić do niezwykłej podróży zaproponowanej przez pianistę. Dzięki kompozycjom Paderewskiego mogliśmy przenieść się w czasy przełomu XIX i XX wieku, odczuć emocje towarzyszące naszym narodowym twórcom oraz historie zaklęte przez nich w najpiękniejszych dźwiękach.
Artysta uradował słuchaczy nie tylko muzyką, ale także słowem mówionym, które trafnie wplótł między utwory muzyczne. W pamięci naszej pozostaną słowa wielkiego muzyka i gorącego patrioty - Ignacego Jana Paderewskiego:
,,Poświęciłem całe życie dla mojej Ojczyzny.
Służyłem jej z całego serca, ze wszystkich sił...
To ona wezwała mnie do służby”.

Zobacz zdjęcia ze spotkania.