Paulina Kopczyńska

Jak co roku, biblioteka szkolna w naszej szkole przyłączyła się do corocznych październikowych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (MBS). W tym roku MMBS obchodzony był pod hasłem „Książka to przyszłość”.
Jak w bibliotece szkolnej naszego Technikum ujęliśmy to hasło? Przez cały miesiąc polecaliśmy czytelnikom książki z naszego księgozbioru, których akcja działa się w przyszłości, odległej bądź tej bliższej. Biblioteka szkolna zorganizowała także dwa konkursy:
- Szkolny Polsko-Angielski Konkurs Wiedzy o Książce, w którym uczniowie – ludzie przyszłości – musieli wykazać się wiedzą o książce, w dodatku w języku obcym, angielskim.
- Szkolny Konkurs Plastyczny – „Stwórz Swoją Okładkę”: uczniowie mieli zaproponować własną propozycję okładki swojej ulubionej książki dowolną techniką plastyczną (prócz grafik komputerowych).
Przyszłości nie było by bez przeszłości, dlatego w bibliotece szkolnej przez cały okres trwania MMBS można było oglądać wystawę książek historycznych o tematyce odzyskania niepodległości przez Polskę -  „Droga do niepodległości”. biblioteka1

biblioteka2