Admin

Podczas jednych z zajęć praktycznych uczniowie klasy III technikum ogrodniczego w Nowej Wsi uczestniczy w niezwykle interesującym spotkaniu z panią Katarzyną Łazucką – Cegłowską, właścicielką Gospodarstwa Szkółkarskiego Łazuccy. Spotkanie odbyło się na sali konferencyjnej budynku bursy szkolnej. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat urządzania terenów zieleni i pielęgnacji roślin ozdobnych. Pani Katarzyna Łazuka – Cegłowska jako osoba posiadająca wykształcenie z zakresu architektury krajobrazu oraz mająca bogate doświadczenie  z zakresu szkółkarstwa roślin ozdobnych przekazała uczniom wiele cennych i interesujących informacji z tej branży. Młodzież miała też okazję posłuchać na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa szkółkarskiego. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli znów gościć p. Katarzynę Łazuką – Cegłowską w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia filmu o szkółce Łazuccy.