Maria Kucharczyk

 W dniu 9 stycznia 2018 r. w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się etap okręgowy Olimpiady Statystycznej z udziałem uczennic Technikum Ekonomicznego im. Tomasza Nocznickiego : Pauliny Sekuły i Moniki Papierowskiej z klasy III oraz Aleksandry Krzyżanowskiej z klasy II. W/w uczennice uzyskały najwyższe wyniki w etapie szkolnym Olimpiady Statystycznej. 

Zadanie na etapie okręgowym składało się z dwóch części: pierwsza część to był test natomiast druga część to zagadnienia problemowe z wykorzystaniem wiedzy z zakresu statystyki oraz rachunku prawdopodobieństwa i ogólnej wiedzy ekonomicznej.
Po czasie przeznaczonym na konkurs uczestnicy wraz z nauczycielami – opiekunami wzięli udział w wykładzie o tematyce: „Jak wystartować, a nie spaść z progu-analiza progu rentowności”, który wygłosił dr Błażej Podgórski. Była to cenna lekcja poprowadzona w ciekawy sposób, która poszerzyła wiedzę ekonomiczną uczestników.
W etapie okręgowym najwyższy wynik uzyskała Aleksandra Krzyżanowska i bardzo niewiele zabrakło do zakwalifikowania do etapu centralnego. Gratulujemy Oli oraz Paulinie i Monice. Życzymy naszym uczennicom dalszych sukcesów i osiągnięć w konkursach i olimpiadach.