Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

„Rzeczą ważną w dobroci jest chcieć stać się dobrym” - myśl Seneki Młodszego przyświecała wolontariuszom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Idea krzewienia dobra zmieniła zwykłych uczniów w pomocników Świętego Mikołaja, którzy chcą sprawić radość innym. W szkole przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej - Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

15 grudnia 2017r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu: Patrycja Kępka, Dominika Błońska, Klaudia Cieszkiewicz z klasy pierwszej w zawodzie technik spedytor, Damian Błoński z klasy pierwszej w zawodzie technik ogrodnik oraz Adrian Dębski i Kamil Gaik z klasy czwartej w zawodzie technik ogrodnik wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – panią Marią Kocewiak – odwiedzili Dom Dziecka „PANDA" w Kozienicach i przekazali jego podopiecznym prezenty.
W świątecznej paczce znalazły się radioodbiorniki, czajniki elektryczne, aparat fotograficzny, drukarka, słodycze, jabłka z sadów uczniów naszej szkoły, soki jabłkowe. Wszystkie podarunki zachwyciły obdarowanych. Najcenniejszym darem okazał się czas, spędzony na wspólnej zabawie i rozmowach z podopiecznymi „PANDY”. Nie obyło się bez specjalnych, świątecznych akcentów – słodkiego, piernikowego poczęstunku i śpiewania kolęd.
Wszyscy uczestnicy spotkania byli szczerze wzruszeni. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz przeżyjemy podobne emocje, pomagając innym potrzebującym. To najpiękniejsza cecha, która stanowi o naszej wartości. Uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi dziękujemy za zaangażowanie w ideę wolontariatu. Zobacz zdjęcia.