Obchody 159 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Elżbieta Kwiatkowska

Z okazji obchodów 159, rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego organizowanych przez Gminną Instytucję Kultury Dworek na Długiej w Warce w niedzielę 23 stycznia 2022r. uczniowie technikum CKZiU w Nowej Wsi pod opieką p. Elżbiety Kwiatkowskiej reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym. W roli chorążego: Adrian Dzikołowski i Przemysław Stępień, asysty: Amelia Barańska, Agata Kosińska, Wiktoria Pucek i Klaudia Rosłonkiewicz. Podczas uroczystości w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa został przedstawiony rys historyczny, odśpiewany Hymn Państwowy i odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Kolejnym punktem był uroczysty przemarsz pod Kopiec Powstańców Styczniowych, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Więcej zdjęć...