Wyjazd uczniów CKZiU w Nowej Wsi w ramach akcji „Wieczory teatralne”

Elżbieta Kwiatkowska

Pierwszym punktem wyprawy był spacer jedną z najpiękniejszych ulic Warszawy - Krakowskim Przedmieściem. Uczniowie mogli zobaczyć siedzibę Prezydenta RP, Akademię Sztuk Pięknych, zabytkowe kościoły, w tym Kościół św. Krzyża, gdzie spoczywa serce Fryderyka Chopina. Ponadto podziwiali pomniki Adama Mickiewicza, księcia Józefa Poniatowskiego, Mikołaja Kopernika, Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski, piękne kamienice, Polską Akademię Nauk oraz historyczny hotel Bristol. Mogli również wejść na teren Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie stali się też świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie musicalu „Romeo i Julia” w Tetrze Studio Buffo, który miał na celu podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze. Oglądając spektakl, widzowie mogli doświadczyć wyjątkowych emocji, gdyż przygotowany on został w nowoczesnym stylu. Był to klasyczny dramat Williama Szekspira w niekonwecjonalnym odczytaniu.

Po zakończonym spektaklu uczniowie udali się w drogę powrotną do Nowej Wsi. Więcej zdjęć...