Działaj lokalnie projekt pt. „Zmieniamy swoje podwórko”

Elżbieta Kapusta

W ramach projektu odbyły się różnorodne działania, mające na celu zintegrowanie mieszkańców okolicy, uczniów i ich rodziców oraz sympatyków Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Jednym z rezultatów są meble ogrodowe wykonane z palet, które służą jako miejsce wypoczynku dla osób przebywających na terenie placówki.

Warsztaty rękodzieła dla mieszkańców wsi odbyły się w maju oraz w czerwcu gdzie pomysłodawczynie projektu pokazały jak wykonać dekoracje roślinne w skrzynkach na jabłka oraz w łubiankach. Wykonane dekoracje ziołowe w łubiankach mieszkańcy zabrali do swoich domów, natomiast pozostałe można podziwiać na terenie placówki w Nowej Wsi. Posprzątano również i zagospodarowano pas zieleni przy ogrodzeniu według projektu wykonanego przez uczniów Technikum Architektury Krajobrazu.
We wrześniu zmieniono nasadzenia w skrzynkach na wrzosy oraz posadzono złocienie w donicach, które są symbolem nadchodzącej jesieni.
Na zakończenie projektu planowane są w najbliższym czasie warsztaty wyplatania wikliny, na które serdecznie zapraszamy. Obejrzyj zdjęcia...

plakat550