Admin

W dniach 22-23 września klasy drugie i trzecie Technikum im. Tomasza Nocznickiego, kształcące się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu, uczestniczyły w AGRO SHOW 2016 w podpoznańskich Bednarach. O bezpieczeństwo uczniów zadbali opiekunowie: pani Elżbieta Kapusta, pani Ewelina Szewczyk, pan Grzegorz Wawer.
Wycieczkę zaczęliśmy w Ciechocinku, który jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych. Zwiedziliśmy część uzdrowiskową Ciechocinka, bogatą w zieleń parków z zachwycającymi dywanami kwiatowymi.
Kolejnym przystankiem podczas naszej podróży był Toruń. Tutaj podziwialiśmy Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wszyscy byliśmy zachwyceni monumentalną budowlą i jej wnętrzem. Ksiądz - przewodnik opowiedział nam historię powstania sanktuarium. Uczestnicy wycieczki mogli pomodlić się chwilę przed relikwiami Świętego Jana Pawła II .
Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych legend o Toruniu i okolicach. Odwiedziliśmy dom Mikołaja Kopernika, po krętych schodach wdrapaliśmy się na wieżę ratuszową, by podziwiać panoramę miasta.
To jeszcze nie był koniec naszej przygody w Toruniu ;-) Po kilku minutach wolnego czasu przeszliśmy cała grupą do Planetarium na seans Meteoplanety . Wieczorem, pełni wrażeń, wspominaliśmy miniony dzień i czekaliśmy na kolejne atrakcje.
A tą atrakcją był niewątpliwie udział w największej rolniczej wystawie plenerowej w Europie. Jak co roku uzyskaliśmy dofinansowanie do wyjazdu z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. AGRO SHOW to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. To wystawa kompleksowa, swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu goście AGRO SHOW mogą zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.
Uwagę męskiej części uczestników wycieczki przykuły maszyny, prezentowane na specjalnych ekspozycjach pokazowych lub na specjalnie przygotowanym ringu. Dziewczęta zainteresowały się wystawami roślin. Wszyscy byli pod wrażeniem różnorodności i barwności przygotowanych stoisk.
Wycieczka była bardzo udana, pogoda i humory dopisały. Mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z ważniejszych wydarzeń, związanych z rolnictwem, co stało się okazją do zdobycia nowych wiadomości. Zwiedziliśmy dwa piękne polskie miasta, które już na zawsze pozostaną w naszej pamięci jako miejsca znane. Pozostaje tylko życzyć sobie, by takich wyjazdów było więcej.
Redagowali opiekunowie grup.

Galeria zdjęć...