Admin

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystość łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Jest to również okazja do zaprezentowania się różnych firm i instytucji z terenów dziesięciu gmin powiatu. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 4 września w Lewiczynie.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych. Starannie przygotowane przez uczniów i nauczycieli stoisko i wieniec dożynkowy są wyrazem naszej duchowej przynależności do tradycji agrarnej i odpowiedzialnego propagowania nowoczesności oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.
Wśród firm i instytucji, promujących się podczas powiatowych dożynek, nasza szkoła wyróżniała się oryginalnie zaaranżowanym stoiskiem, w którym wzrok widzów przyciągały prace uczniów, oryginalne rekwizyty, a także kolorowe kompozycje jesiennych owoców i kwiatów. Wszystkie te elementy utworzyły spójną całość, która zdobyła uznanie komisji konkursowej, co zaowocowało II miejscem w Konkursie na Najładniejsze Stoisko.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zajęło także II miejsce w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy w kategorii „Wieniec nowoczesny”. Oprócz pamiątkowych dyplomów i statuetek od organizatora konkursów – Starostwa Powiatowego w Grójcu – otrzymaliśmy również słodkie upominki od sponsora – sklepu Simply w Grójcu.
Piękna pogoda, uroczysta msza święta, występy zespołów folklorystycznych i inne ciekawe wydarzenia towarzyszące Dożynkom Powiatu Grójeckiego przemieniły zwyczajne niedzielne popołudnie w prawdziwe święto plonów. Galeria zdjęć...
Ewa Malowaniec