Ewa Malowaniec

teatr10 grudnia 2015 roku uczniowie klas trzecich i czwartych, kształcących w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik geodeta i technik obsługi turystycznej, mieli okazję podziwiać arcydzieło światowej literatury w autorskiej wizji jednego z najciekawszych rosyjskich reżyserów teatralnych. Adaptację powieści Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara” w radomskim Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego przygotował Grigorij Lifanov. Przez pryzmat losów ubogiego studenta Rodiona Romanowicza Raskolnikowa, reżyser podejmuje rozważania na temat piątego przykazania „nie zabijaj". Widzowie mogli obserwować bohatera, którego strach i dręczące wątpliwości doprowadzają do ekstremalnego napięcia emocjonalnego.

Młodzi miłośnicy teatru z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wyszli z widowni bardzo poruszeni grą aktorów i problematyką przedstawienia. Swoje emocję będą mogli wyrazić w dyskusjach, prowadzonych na lekcjach języka polskiego, gdyż „Zbrodnia i kara” jest jednym z tekstów kultury, z którym zapoznają się uczniowie na czwartym etapie edukacyjnym.

bilet